Цензор.НЕТ

18.01.17 14:34

Закиди окремих політсил стосовно розпорядження Кабміну щодо окупованих територій не відповідають дійсності. Можу їх назвати маячнею сивої кобили, - Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що слова окремих політиків щодо урядового розпорядження про реалізацію заходів на тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, яке нібито є реалізацією плану Кремля, не відповідають дійсності й маніпулюють людьми.

Про це голова уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я бачив ці заяви. Можу їх назвати - брєд сивої кобили. А як я можу називати іншими словами те, що не відповідає дійсності", - сказав він.

Дивіться також: 2017 рік стане переломним у питанні звільнення окупованих територій, - Турчинов. ФОТОрепортаж

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що закиди окремих політичних сил щодо цього Плану не відповідають дійсності. Він закликав народних депутатів у разі необхідності ухвалити новий закон, який уряд буде виконувати, пише Урядовий портал.

"Уряд, на жаль, не ухвалює законів. Але ми - український уряд, і ми любимо Україну від заходу до сходу. У моєму розумінні українці, які живуть на заході, на сході, у центрі, або на півночі, або на півдні нічим не відрізняються. [Хіба що] умовами життя. Бо деякі наші співгромадяни сьогодні перебувають у тимчасовій окупації і в багатьох речах просто обмежені. Але вони люди: там є діти, там є люди похилого віку, там є люди, які хочуть жити в мирі, які люблять Україну, - там є різні люди", - зазначив голова уряду.

"Говорити про те, що якщо дитина, яка хоче навчатися у нашому вузі, має бути позбавлена цього права, тому що її російські війська окупували, я з цим не згоден. Або якщо, наприклад у Маріуполі, Слава Вакарчук буде давати свій концерт і люди, які захочуть приїхати і послухати українську музику, мають бути позбавлені цього права, я теж із цим не згоден. Я згоден лише з тим, що агресори, бойовики, терористи і усяка інша нечисть має бути вигнана з території нашої прекрасної держави", - підкреслив Володимир Гройсман.

Також читайте: Крим не міняємо і Донбас не здаємо. Ми будемо вигризати кожен метр української землі, - Ірина Геращенко

"Український уряд ніколи не зрадить українців, і це є наша життєва позиція. Ми будемо дбати про всіх українців, незалежно від того, де вони живуть, на якій території нашої прекрасної держави", - наголосив Прем'єр-міністр.

Голова уряду закликав не спекулювати на темах, що можуть розколювати Україну.

"Треба усім починати любити не себе, а країну, і людей, які живуть у цій країні. Тоді все будуть приймати по честі і совісті. А не так - хтось прокинувся і починає кричати про "зрада, все пропало", - зазначив він.

Своєю чергою міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш зазначив, що недавно ухвалили розпорядження про план заходів, спрямованих на здійснення деяких основ державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, покликане сприяти реінтеграції Донбасу. Зокрема, за його словами, документ містить норми, що дозволяють дітям, які зараз вимушено перебувають на тимчасово окупованій території, вступити в українські вузи. Також, за його словами, документ містить положення, які покликані сприяти протидії фінансуванню тероризму, запобігати легітимізації незаконних збройних формувань тощо. Розпорядження було розроблено на виконання чинного закону, який згідно з Конституцією ухвалила Верховна Рада України, наголосив Вадим Черниш.

Згідно з розпорядженням передбачено виконання завдань плану заходів "із дотриманням вимог законодавства про протидію фінансуванню тероризму та недопущення дій, спрямованих на зміну меж або територіальної цілісності України". Також міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Донецькій і Луганській облдержадміністраціям, відповідно до плану, належить "запобігати і не допускати будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань або терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або дій, які можуть бути розцінені як пряме або непряме встановлення контактів з представниками таких незаконних збройних формувань або терористичних організацій".

Також читайте: Стратегія інформаційної реінтеграції Криму буде представлена в березні, - Мінінформполітики

"Мені здається, тут все зрозуміло, чітко і ясно, - зазначив міністр, процитувавши окремі положення розпорядження уряду, які отримали суперечливі відгуки в ЗМІ. - Один приклад хочу навести. Я не можу зрозуміти, що поганого в тому, що діти, які вимушено перебувають на території, яку зараз тимчасово уряд України не контролює, отримуватимуть можливість вступити і вчитися у вишах України. Це для кого-то так небезпечно? Я б хотів, щоб всі присутні зрозуміли, що це така тактика маніпуляцій, щоб дискредитувати рішення уряду. А насправді рішення уряду спрямоване на реінтеграцію людей, які там проживають в єдиний конституційний простір України".

Раніше лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк назвав нове розпорядження Кабміну реалізацією плану Кремля.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики