Цензор.НЕТ

18.01.17 16:15

Російська сторона в особі кримських музеїв програє апеляцію стосовно "скіфського золота", - Джапарова

Рішення за апеляційною скаргою кримських музеїв на рішення окружного суду Амстердама про передачу колекції "скіфського золота" Україні буде на користь Києва, переконана перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"16 січня наші голландські адвокати отримали звістку, що російська сторона в особі кримських музеїв має намір подати апеляцію. Ми думали, що голландські радники порадять цим музеям "не розтягувати задоволення" від поразки, оскільки шансів на цю перемогу також мало. До 16 травня у кримських музеїв є час на подачу апеляції. Потім в України буде 6 тижнів на заявлення своєї позиції", - сказала вона на прес-конференції в середу в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Е.Джапарова зазначила, що поки складно прогнозувати дату засідання апеляційного суду, але "очікується, що це буде друга половина 2017 року, не раніше".

Читайте також: На остаточне рішення суду в Нідерландах про повернення "скіфського золота" Україні піде близько року, - Джапарова

"Тобто, весь цей рік артефакти скіфського золота будуть зберігатися в сховищі музею Алларда Пірсона", - сказала вона.

У свою чергу міністр культури України Євген Нищук зазначив, що сподівається на повернення колекції в Україну вже цього року.

"У нас є надія, що, можливо, до кінця року ми зможемо повноцінно представити цю колекцію глядачам саме в Києві. Це також свідчило б про зусилля України щодо збереження цінностей до моменту повернення Криму, щоб надалі повернути їх у музеї Криму", - сказав він.

Також читайте: Кримські окупанти готують апеляцію стосовно "скіфського золота"

Нагадаємо, виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" в музеї Алларда Пірсона в Нідерлландах була сформована з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири - в Криму. Оскільки Нідерланди не визнали російської анексії Криму, яка відбулася після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Амстердама, артефакти повинні бути повернуті до Києва.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики