Цензор.НЕТ

18.01.17 21:50

Ми вперше за п'ять років зможемо отримати ліки в тому році, в якому замовили, - Супрун

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на сьогоднішній прес-конференції спростувала звинувачення в зриві закупівель ліків за різними державними програмами через міжнародні організації.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"Зараз закінчилися закупівлі 15 року, вже в Україні є 98% ліків. Ті 2%, які ще не завезені, ми самі попросили, щоб їх завезли пізніше. Це вакцини, у нас зараз є запас, і ми хочемо, щоб їх привезли пізніше, щоб ми могли їх мати на довший період", - повідомила Супрун.

Вона пояснила журналістам, чому процес оголошення тендерів та поставки ліків зайняв настільки великий період часу.

"Коли ми прийшли в МОЗ у вересні 2016 р., процес держзакупівель був провалений. Це був саботаж як тих, хто працював у Міністерстві охорони здоров'я, так і дистриб'юторів. У вересні ми вже розблокували все, що було заблоковано, і до листопада мали 90% всіх поставок. Ми змушені були переписати велику кількість технічних завдань, тому що вони були складені так, що були одні виробники, або одні дистриб'ютори, які могли податися на тендер. Ми подали в міжнародні організації, підписали з ними контракти, оголосили тендери, і вже є поставка ліків 2016 року, які прийшли під кінець 2016 року і зараз у 2017", - розповіла Супрун.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Супрун покинула засідання Комітету ВР з охорони здоров'я через відсутність кворуму

За її оцінками, в 2017 році ситуація із закупівлями повинна покращитися.

"Ми вперше за 5 років будемо закуповувати і зможемо отримати ліки в тому самому році, коли ми їх замовили. Це буде диво в Україні. З технічних, бюрократичних і фінансових причин цей процес займає три місяці. Фінансування ми можемо отримати тільки в березні. У Мінфіні погодилися збільшити фінансування закупівель ліків. Замість 2,9 млрд грн на 17 рік буде 5,9 млрд грн. Крім того, вони погодилися, щоб ми змогли оплатити всі ліки до кінця березня, а не розбивати на цілий рік, щоб ми могли отримувати ті ліки, які зараз необхідні для України", - каже в. о. міністра охорони здоров'я.

Супрун також спростувала звинувачення в тому, що міжнародні організації отримують стовідсоткову передоплату за ліки, тримають їх на своєму рахунку і заробляють на нас гроші.

"Це передоплата лежить на рахунку, який належить Україні, і всі відсотки йдуть на збільшення коштів, які розміщені на цьому рахунку. І якщо ми ці гроші не використовуємо, вони повернуться в наш бюджет. У 2015 році ми зекономили 3 млн доларів на закупівлю вакцин і змогли закупити їх більше, ніж припускали. І це причина того, що в нас зараз є запас вакцин", - уточнила вона.

Також читайте: МОЗ розпочало процес закупівлі ліків і вакцин через міжнародні організації на 2017 рік, - Супрун


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики