Цензор.НЕТ

18.01.17 22:43

Дискваліфікація українського шашиста Анікєєва є елементом гібридної війни РФ, - Жданов

Рішення правління Міжнародної федерації шашок (IDF) про дискваліфікацію українця Юрія Анікєєва на 3 роки є незаконним і політичним рішенням.

Як передає Цензор.НЕТ, про це у Facebook написав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

"Це абсолютно незаконне, політичне рішення, яке не має жодного відношення до елементарних норм міжнародного спортивного права", - написав міністр.

За його словами, мова йде про особисте зведення рахунків та політичні репресії проти громадянина України Юрія Анікєєва за його публічну патріотичну, проукраїнську позицію.

"Це елемент тотальної гібридної війни, яку Росія веде проти України, в тому числі, шляхом використання кишенькових та підконтрольних Кремлю міжнародних спортивних федерацій. Адже не секрет, що керівництво Міжнародної федерації шашок (IDF) практично повністю складається з громадян Росії. За наявною інформацією - рішення про дискваліфікацію Юрія Анікєєва також погоджувалося з кураторами функціонерів IDF у російських владних структурах. Це і є сучасне обличчя Росії - країни агресора, терориста, країни яка порушує права людини та у кращих сталінських традиціях затуляє рота усім незгодним", - написав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Відсторонення Росії від Паралімпіади-2016 - справедливе і правильне рішення, - Жданов

Жданов зазначив, что Анікєєв, не дивлячись на різноманітні конформістські пропозиції, які надходили від російського керівництва IDF, "не прогнувся, не зламався, не відмовився від своїх поглядів та особистого права вдягати на змагання національний український одяг, одним з невід'ємних елементів якого є наша вишиванка".

"Враховуючи видатні спортивні досягнення, велику патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію, Міністерство молоді та спорту - клопотатиме про нагородження Юрія Анікєєва високою державною нагородою", - написав міністр.

Він закликав небайдужих патріотів, представників бізнесу, меценатів, юристів надати Анікєєву фінансову та юридичну допомогу для відстоювання своїх прав у Міжнародному спортивному арбітражному суді в Лозанні. "Реалії такі, що подача і супроводження позову потребує достатньо великих коштів, не менше 50 тис. євро, яких у нашого спортсмена та профільної федерації - немає. А держава не може втручатися в цей процес. Прошу усіх, хто хоче надати необхідну допомогу контактувати з Федерацією шашок України, яка згодом опублікує відповідні реквізити", - зазначив він.

Також читайте: Українець Анікєєв став чемпіоном світу з шашок

Юрій Анікєєв - міжнародний гросмейстер, заслужений майстер спорту України. Чемпіон світу 2004 року з бразильських шашок-64, чемпіон світу 2016 року з міжнародних шашок-100 у швидкій програмі, чемпіон Європи 2005 року в бліці з міжнародних шашок, багаторазовий чемпіон України з шашок 100 і 64.

Відзначимо, Міжнародна федерація шашок у грудні прийняла рішення відсторонити українського спортсмена від змагань під егідою IDF на три роки - до 15 грудня 2019 року - за нібито "багаторазові порушення етичного кодексу". Президент української федерації шашок Анатолій Яценко впевнений у тому, що рішення спричинене політичними мотивами керівників IDF. За його словами, українця дискваліфікували за постійну критику політики Росії, Володимира Путіна і вишиванку, в якій Анікєєв часто виступав на змаганнях.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики