Цензор.НЕТ

18.01.17 23:32

ЦРУ розсекретило майже 1 млн архівних документів: Україна згадується в 11 тисячах

Архів розсекречених документів Центрального Розвідувального Управління США з'явився у вільному доступі в Інтернеті.

Як передає Цензор.НЕТ, Центральне розвідувальне управління США на своєму сайті повідомляє про розміщення у відкритому доступі частини раніше засекреченого архіву.

Раніше з документами можна було ознайомитися тільки в Національному архіві в Меріленді.

Близько 930 тисяч документів на понад 12 мільйонах сторінок тепер доступні на веб-сайті ЦРУ.

З 1999 року ЦРУ регулярно публікує свої історичні розсекречені документи в незалежній пошуковій системі CREST (CIA Records Search Tool), доступ до якої раніше можна було отримати лише особисто відвідавши Управління національних архівів та облікових документів (NARA) в місті Колледж-Парк, штат Меріленд.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Директор ЦРУ закликав Трампа стежити за словами і бути обережним із Росією

Публікація даних документів в Інтернеті підкреслює політику ЦРУ, спрямовану на доступність розсекречених записів для громадськості.

Архів CREST охоплює безліч тем, включаючи ранню історію ЦРУ, період холодної війни, В'єтнам, проект Берлінського тунелю, корейську війну та літак-розвідник U-2. У документах також детально описано розвиток тероризму, а також військові та економічні проблеми країн по всьому світу.

Опція розширеного пошуку дає можливість здійснювати пошук по всіх темах, задавши ключове слово. Наприклад, "Україна" згадується в 11 142 документах.

До того ж пошук можна звузити, задавши дати, номер і класифікацію документа.


цру


Наприклад, у бібліотеці можна знайти документ за лютий 1954 року. Це звіт про умови життя на заході України в ті роки і про причини опору українців вступу в колгоспи.


цру

цру


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики