Цензор.НЕТ

19.01.17 11:15

Порошенко про безвізовий режим: "Це прямий обов'язок ЄС. Ми чекаємо ще кілька тижнів на завершення підготовки документів і запуск процесу"

Крім того, Президент України Петро Порошенко впевнений, що Україна поверне Крим.

Про це він заявив у коментарі Reuters, передає Цензор.НЕТ.

Порошенко також сказав, що Україна чекала безвізовий режим із Євросоюзом для своїх громадян протягом "декількох тижнів" після виконання вимог.

Минулого місяця, за його словами, після багатьох тижнів припинення, було досягнуто домовленості. Вона ще повинна набути чинності.

Читайте також: Швейцарія надасть Україні безвізовий режим після скасування віз для Києва з боку ЄС, - Порошенко

"Це прямий обов'язок ЄС ... Ми чекаємо ще трохи, кілька тижнів, на завершення підготовки документів і запуск (цього процесу - ред.)", - сказав Порошенко.

Порошенко також упевнений, що Україна поверне Крим у Росії, яка заперечує, що відправляла в Україну війська і військове устаткування. У січні Київ подав позов до Міжнародного суду ООН з вимогами до Росії припинити підтримку промосковських сепаратистів, які воюють на сході України.

На питання, чи поверне Україна Крим, Порошенко відповів: "Я не сумніваюся в цьому. Це українська територія та український народ. Це - грубе порушення міжнародного права".

Нагадаємо, раніше Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН щодо виконання Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Як повідомлялося, 17 листопада 2016 року посли країн Європейського Союзу схвалили старт обговорення надання безвізового режиму для України. 7 грудня 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що в Брюсселі досягнуто компромісу щодо механізму припинення безвізового режиму.

У свою чергу 8 грудня 2016 року президент Європейської Ради Дональд Туск повідомив, що дискусія щодо механізму призупинення безвізу для третіх країн завершена, і тепер "фінішна пряма в напрямку безвізового режиму для України та Грузії".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики