Цензор.НЕТ

19.01.17 13:19

Щойно Мінські угоди буде виконано - санкції проти РФ скасують, - Могеріні

Рішення про скасування європейських санкцій щодо Росії ухвалюватимуть не у Вашингтоні, а в Брюсселі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявила в четвер верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

"Ми разом з американськими друзями прагнемо до виконання Мінських угод. Щойно їх буде виконано - санкції скасують. І це рішення ухвалюватимуть не у Вашингтоні, а в Брюсселі", - сказала Федеріка Могеріні журналістам на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Раніше обраний президент США Дональд Трамп в одному з інтерв'ю припустив імовірність скасування антиросійських санкцій, якщо Москва піде шляхом подальшого роззброєння.

Також читайте: "Якщо ви питаєте, хто найбільше зацікавлений у знятті санкцій, то це Президент України", - Порошенко про Росію

"Санкції - це не обов'язкова частина нашої політики, а спосіб покращення ситуації в Україні", - сказала Федеріка Могеріні.

"Ми співпрацюємо з Росією з багатьох питань. Наше ставлення до деяких із них, таких як ситуація в Україні, серйозно різниться", - зазначила верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики.

Нагадаємо, у 2014 році Євросоюз, США й інші країни ввели санкції проти РФ у зв'язку з окупацією Криму та агресією на сході України, які неодноразово розширювали і продовжували. Було припинено переговори про безвізовий режим і про нову базову угоду про співпрацю, введено заборону на в'їзд у країни ЄС для посадових осіб із РФ і заморожено їхні активи, введено обмежувальні заходи торгового, фінансового та військового характеру. Усього в санкційні списки потрапили 151 людина і 37 юридичних осіб. Секторальні санкції діють щодо 20 російських фінансових, нафтовидобувних і оборонних структур.

У серпні 2014 року Росія ввела пакет заходів у відповідь на санкції Євросоюзу, США, Австралії, Канади та Норвегії. Так звані "контрсанкціі" полягали в забороні терміном на один рік імпортувати в РФ із цих країн фрукти, овочі, молочну та м'ясну продукцію.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики