Цензор.НЕТ

19.01.17 14:31

Запровадження електронного квитка: в Дніпрі картка запрацює восени і буде коштувати 70-100 грн

У Дніпрі введуть електронний квиток у громадському транспорті. У 2017 році карта почне діяти в метрополітені і трамваї №1. У маршрутках розплатитися квитком можна буде після обладнання їх валідаторами (турнікетами і програмним забезпеченням).

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на 34.ua, про це повідомили в Дніпровській міськраді.

"Перш за все картки введуть у метрополітені, адже там замкнутий цикл, а також на маршруті першого трамвая. Нам важливо пройти тестовий етап. Закон, закупівля програмного забезпечення й устаткування - так званих валідаторів. Це складний комплекс технічних заходів", - пояснив мер Дніпра Борис Філатов.

На запровадження е-квитка в Дніпрі, за словами мера, знадобиться 8 млн доларів. Це близько 210 млн грн. Кошти виділять з міського бюджету. І в мерії не виключають, що з часом до процесу фінансування можуть приєднатися і міжнародні інвестори.
За попередніми прогнозами, перші каркти можуть запрацювати в місті вже восени. Перш за все їх вручать родинам загиблих бійців. Безкоштовно отримати картки також зможуть і близько 400 тис. містян пільгових категорій. Точна вартість квитка буде визначена після проведення необхідних тендерів. За попередніми підрахунками, він буде коштувати близько 70-100 грн.

Читайте також: Рада проголосувала закон про "електронний квиток" на громадський транспорт

За словами в. о. заступника міського голови Яники Мерило, в Дніпрі електронний квиток буде виконувати також функції картки жителя. З його допомогою можна буде користуватися електронною медичною картою, чергою в ЦНАП та лікарні. У квитка буде QR- і штрих-код, за яким можна буде здійснювати оплату - за принципом "Укрзалізниці".

Дизайн електронного квитка дніпряни вибирали самостійно. За підсумками голосування, картка буде оснащена петриківським розписом. За таку стилізацію проголосували 2 тис. дніпрян.
билет электронный

Видання зазначає, що Дніпро - місто-мільйонник і в ньому проживають 400 тисяч пільговиків, яким видадуть електронний квиток безкоштовно. З урахуванням всіх витрат на введення е-квитка (210 мільйонів гривень з міського бюджету) та вартості самої картки (70-100 гривень), він обійдеться кожному жителю в сумі близько 400-500 гривень. А якщо враховувати тільки платників податків, цифра ще збільшиться.

Як повідомлялося, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон №4121 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті", який передбачає запровадження електронного квитка в міському транспорті.

Також дивіться: Асфальтоукладальник, "Керхер" і машини для вилову тварин: Дніпро закупило комунальної техніки на 186 мільйонів. ФОТО

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг. Електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний оборот грошових коштів і, відповідно, оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливість оновлення автопарку перевізника. Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати і контролю проїзду, а також скоротить час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики