Цензор.НЕТ

19.01.17 14:19

Горбачов отримав повістку у справі про події у Вільнюсі 13 січня 1991 року

Вільнюському окружному суду (ВОС), який розглядає справу про 13 січня, вдалося вручити повістку колишньому президенту Радянського Союзу Михайлу Горбачову.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Делфі.

"Вручено повістку і вручено 28 грудня", - сказала в четвер суддя Айнор Корнелія Мацявічене, яка розглядає цю справу.

За її словами, повістка в суд М. Горбачову була направлена звичайною поштою на адресу Фонду М. Горбачова. Суд отримав повідомлення про вручення судової повістки. В адресованому суду листі є підпис М. Горбачова. Більше ніяких документів суд не отримав - не повідомляється, чи має намір свідок прибути на процес у Литві, чи згоден він дати свідчення за допомогою відеоконференції.

Також читайте: Екс-президент СРСР Горбачов: "Союз новий може бути - у колишніх межах і з тим самим складом"

У цій повістці вказано всі заплановані дати судових засідань. Суд вказав, що згоден провести відеоконференцію для опитування цього свідка. У повістці також міститься прохання, щоб 85-річний М. Горбачов вказав особу, з якою можна було б підтримувати зв'язок з приводу дистанційного опитування. Ще одна повістка була відправлена йому по електронній пошті, третя повістка - через Міністерство юстиції. ВОС у жовтні минулого року ухвалив опитати М. Горбачова як свідка. Прохання опитати колишнього лідера Радянського Союзу подали син загиблого під час кривавих січневих подій Аполінараса Повілайтіса Робертас Повілайтіс і його адвокат.

Сам М. Горбачов раніше заперечував, що давав наказ стріляти у Вільнюсі. У ніч на 13 січня 1991 року в результаті дій радянських військових біля Будинку друку, телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ було вбито 14 цивільних осіб. Сотні людей були поранені. У цій справі понад 60 колишніх радянських військових і посадових осіб звинувачуються у військових злочинах і злочинах проти людяності. Всі, за винятком двох з них, будуть судимі заочно. Більшість обвинувачених проживає в Росії і Білорусі, які відмовилися надати Литві правову допомогу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики