Цензор.НЕТ

19.01.17 14:52

Рішення суду про взяття під варту Курченка набуло чинності, - ГПУ

Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою С. Курченка у створенні і забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також скоєнні в її складі низки кримінальних правопорушень, зокрема заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами державних і банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектору економіки в особливо великих розмірах, легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення і придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ГПУ.

У повідомленні зазначається: "Спричинені злочинною організацією збитки, активним учасником якої є С. Курченко, сягають понад 7 млрд грн.

За відповідними фактами С. Курченку повідомлено про підозру. Санкція найтяжчої з інкримінованих підозрюваному статей передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Читайте також: Суд дозволив заарештувати Курченка

С. Курченко з березня 2014 року перебуває у міжнародному розшуку, Генеральною прокуратурою України та компетентними оперативними підрозділами постійно вживаються заходи щодо забезпечення виконання обов'язкових процесуальних процедур з метою належного здійснення розшуку підозрюваного, у тому числі за сприяння міжнародного бюро Інтерпол та його національного підрозділу в Україні.

Так, 3 січня 2017 року повторне клопотання Генеральної прокуратури України про обрання С. Курченку запобіжного заходу - тримання під вартою слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва задоволено, про що винесено відповідну ухвалу.

Також читайте: Ватажок "ДНР" Захарченко звинувачує чиновника російського міністерства в лобіюванні інтересів Курченка, - Тимчук

Прокуратурою доведено та слідчим суддею підтверджено відповідність клопотання Генеральної прокуратури України вимогам Кримінального процесуального кодексу України, дотримання стороною обвинувачення вимог закону при подачі клопотання, обґрунтуванні його вимог та наведенні доводів щодо необхідності обрання С. Курченку саме тримання під вартою.

Стороною захисту вказане рішення оскаржено. Однак 18 січня 2017 року рішення слідчого судді суду першої інстанції у повному обсязі Апеляційним судом м. Києва визнано законним та обґрунтованим і надалі оскарженню не підлягає. Таким чином поставлена крапка у вжитті з боку Генеральної прокуратури України заходів процесуального забезпечення міжнародного розшуку С. Курченка та дозволяє іншим компетентним органам їх реалізувати.

Заходи щодо здійснення міжнародного розшуку С. Курченка та притягнення його до кримінальної відповідальності тривають".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Ми зробимо міні-Гаагу в Україні для всієї злочинної влади", - Матіос

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики