Цензор.НЕТ

19.01.17 16:24

Київ оголосив карантин у Дніпровському районі через спалах сказу серед домашніх тварин

Вогнище інфекції виявлено на вул. Курнатовського.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ, передають Українські новини.

Зазначено, що було виявлено сказ у кішки, яка жила в квартирі по вул. Курнатовського, 6.

"З огляду на згадану ситуацію, територію Дніпровського району, у межах вулиць Сулеймана Стальського, Братиславської, Миропільської і проспекту Алішера Навої, визнано загрозливою зоною, на якій запроваджено карантин через сказ", - йдеться в ньому.

Карантин скасують через 60 днів після останнього виявлення захворювання сказу в цій зоні.

Власникам домашніх тварин, які проживають на цій території, рекомендовано зробити профілактичне щеплення тварин проти сказу.

Сказ - гостре особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке спричиняє нейротропний вірус. Воно характеризується важким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, за відсутності своєчасного адекватного лікування, закінчується смертю хворого.

Також дивіться: Після дворічного дефіциту закуплено і доставлено у регіони достатню кількість вакцини для профілактики сказу, - Супрун. ДОКУМЕНТ

Тривалість інкубаційного періоду захворювання залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

У людини інкубаційний період може тривати в середньому 30-90 днів, найкоротший - 7 днів.

Тяжкість клінічних проявів залежить від місця проникнення вірусу в організм, його вірулентності і дози, стану організму людини або тварини.

Передача інфекції відбувається під час укусів тваринами, ослиненні, подряпинах або пораненнях предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини.

При великій концентрації вірусу в повітрі можливий аерогенний механізм передачі.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики