Цензор.НЕТ

19.01.17 17:42

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити по € 5 тис. моральної компенсації 15 суддям за порушення під час їх звільнення Радою

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити по 5 тис. євро моральної компенсації 15 суддям за незаконне звільнення їх Верховною Радою.

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ від 19 січня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Всього ЄСПЛ розглянув справи 18 суддів, які в різні роки (2010-2013) були звільнені Радою за порушення присяги.

Серед них колишній суддя Окружного адміністративного суду Києва, колишній заступник генерального прокурора (2014-2015) Олег Бачун, який був звільнений з посади судді в серпні 2010.

Також читайте: У Європейському суді з прав людини перебувають п'ять великих справ, ініційованих Україною проти РФ, - Петренко

За результатами розгляду позовів ЄСПЛ постановив, що стосовно всіх заявників було порушено п. 1 ст. 6 Конвенції про права людини про недотримання принципів незалежності та неупередженості судової системи.

Також ЄСПЛ постановив, що стосовно всіх заявників було порушено ст. 8 Конвенції щодо поваги їх приватного життя.

Україна протягом трьох місяців має виплатити по 5 тис. євро моральної компенсації 15 суддям: Володимиру Коржаченку, Олегу Бачуну, Людмилі Стасовській, Петру Ковзелю, Кирилу Кормушину, Лілії Васіній, Ігорю Бараненку, Ігорю Бондаренку, Ніні Бабич, Олександру Роздобудьку, Лідії Токар, Олександру Шкіндері, Олександру Вольвенку, Геннадію Неминущому і Наталії Середній.

11 заявникам суд зобов'язав Україну виплатити по 11 тис. євро компенсації судових та інших витрат, понесених у ході розгляду в суді.

Читайте також: Обвинувачений у вбивстві Гонгадзе Пукач може виграти справу в ЄСПЛ, - адвокат Лесі Гонгадзе Федур

Крім того, судді Лілії Васіній Україна повинна виплатити 8 тис. євро матеріальної компенсації.

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховна Рада проголосувала за відставку кількох суддів, середе них і тих, хто виносив неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики