Цензор.НЕТ

19.01.17 18:40

Історія кожного Гітлера так чи інакше завершується 1945-им. Так і передайте своєму куму, - Жадан відповів Медведчуку

Відомий письменник Сергій Жадан відповів на коментар політика, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука з приводу появи в українській літературі "своїх Ремарка і Хемінгуея".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Жадан написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Чим далі в тил, тим більше патріотів", - письменник Жадан

"Тут у нас із Віктором Медведчуком сталася літературознавча дискусія. Коментуючи мої слова про те, що українсько-російська війна поки що не дала українських Ремарка та Гемінгвея, Віктор Медведчук приходить до висновку, що навіть якби вони з'явились, то були б відштовхнуті сучасною вітчизняною літературою та видавцями, з огляду на їхній (літератури та видавців) псевдопатріотичний угар", - зазначив письменник.

Раніше, 7 січня, в ефірі телеканалу 112 Україна Жадан повідомив, що роботу над романом про війну. При цьому він сказав, що в українській літературі останнім часом з'явився цілий пласт текстів, присвячених Майдану і війні, однак, на його думку, "поки не з'явився у нас український Ремарк, Хемінгуей".

Медведчук подав свою інтерпретацію сказаного письменником:

"У творах Хемінгуея і Ремарка війна не святе і праве діло, а безглузде вбивство людей в ім'я корисливих інтересів урядів, зокрема урядів тих країн, громадянами яких були ці письменники. І швидка прижиттєва популярність обох романістів пояснюється ще й тим, що вони висловили думки і почуття мільйонів людей, які випробували на собі всі тяготи цієї війни... Тому поява справжніх українських Ремарка і Хемінгуея не тільки свідчила б про підвищення рівня української літератури, а й стала б ознакою морального оздоровлення суспільства, його бажання скоріше покінчити з війною", - написав він у Фейсбуці.

Також читайте: В окупованому Криму велика кількість людей чекає повернення української влади та армії, - Жадан

Жадан порадив Медведчуку замість літературознавчих дискусій пошукати у своєму оточенні "свого Гітлера":

"Пане Медведчук, цілком можливо, що ця війна не дала (поки що) Україні свого Гемінгвея, але вона напевне дала Росії свого Гітлера. Можливо, в нього за вікном нині 1939-й, можливо, 1940, цілком можливо навіть, що він готується до свого 1941-го. Але річ у тім, що історія кожного Гітлера так чи інакше завершується 1945-им. Це вам будь-який Гемінгвей скаже. Так і передайте своєму куму".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики