Цензор.НЕТ

19.01.17 21:01

Збільшення мінімальної ціни на цукор має стимулювати вирощування цукрових буряків, - Мінагрополітики

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України заявляють, що підвищення мінімальної ціни на цукор є несуттєвим і має стимулювати вирощування цукрових буряків в Україні.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі відомства.

На виконання Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" Урядом встановлено на період з 1 вересня 2017 року до 1 вересня 2018 року граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота "А") у обсязі 1640 тис. тонн та затверджено мінімальні ціни (без ПДВ) на цукор квоти "А" у розмірі 9172,57 грн/т, що більше ніж у минулому році на 1%, та цукрові буряки - 633,10 грн/т (+2,6% до минулого року).

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кабмін підвищив мінімальні ціни на цукор

"Зважаючи на те, що за даними Держстату за 2016 рік індекс інфляції споживчих цін на всі товари та послуги склав 112,4%, таке підвищення мінімальної ціни на цукор є несуттєвим", - наголосили в Мінагрополітики.

У відомстві також додали, що головною метою встановлення таких цін є створення умов для забезпечення економічних стимулів вирощування цукрових буряків.

"А в разі, якщо така ціна буде нижча за собівартість, буде спостерігатися скорочення виробництва цукрового буряку, і, як наслідок - скорочення виробництва цукру і створення дефіциту в цьому сегменті. Розрахунки проведено з урахуванням зростання рівнів цін на матеріально-технічні засоби, паливно-мастильні матеріали, заготівельних, транспортних витрат, технологічні цілі, витрат на оплату праці тощо", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні ціни на цукор.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики