Цензор.НЕТ

19.01.17 21:44

Скандальний ЄДАПС хоче повернутися на ринок держдокументів через в. о. директора "Поліграфкомбінат "Україна", - журналіст

Учора на засіданні уряду в. о. директора держпідприємства "Поліграфкомбінат "Україна" за пропозицією першого віце-прем'єр-міністра - міністра економіки Степана Кубіва був призначений Ігор Когут - колишній директор підприємства "ЄДАПС-принт".

Про це у статті пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. За його даними, це рішення було підтримано прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та проголосовано.

За весь сьогоднішній день Кабінет Міністрів ніяк не прокоментував численні повідомлення в ЗМІ на цю тему. При цьому на самому поліграфкомбінаті про неопубліковане призначення Когута говорять як про факт. Колектив держпідприємства направив відкритого листа до Президента України Порошенка - десятки співробітників підписалися під звинуваченням у знищенні комбінату ЄДАПСом і проти призначення Когута.

За словами прес-секретаря прем'єр-міністра Дмитра Столярчука, Кабінет Міністрів учора дійсно розглядав питання щодо керівництва підприємства. Однак надати текст учорашнього рішення і будь-які подробиці зараз він не може. Столярчук відзначив, що в даний момент розглядається кілька кандидатур, проте остаточне рішення ще не прийнято.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Поліграфкомбінат "Україна" виступив проти призначення директором менеджера з ЄДАПС: "Весь трудовий колектив шокований і відчуває обурення, якому немає меж". ДОКУМЕНТ

Цензор.НЕТ зв'язався з одним із членів уряду, який брав участь у засіданні й голосував. І це джерело слова Столярчука спростовує:

"Нам передали список призначень для затвердження, і ми голосували за весь список. Серед них був і Ігор Когут, якого затвердили виконувачем обов'язків директора ДП "Поліграфкомбінат "Україна". (...) Взагалі, відразу після відходу Степанова на пост глави Одеської ОДА навколо "України" розгорнулася підкилимна боротьба. (...) Варто було Степанову залишити пост, як на засіданнях Кабміну Кубів почав лобіювати передачу поліграфкомбінату в підпорядкування міністерства економіки - чого ніколи не було, та й логіки в цьому ніякої".

Також читайте: Порошенко призначив головою Одеської ОДА Максима Степанова. ВIДЕО

За словами джерела, Кубіву вдалося заручитися підтримкою прем'єр-міністра, і минулого тижня поліграфкомбінат підпорядкували Мінекономіки.

У чому ж причина цієї детективної історії - призначення проголосували, але не публікують. І офіційно не підтверджують і не спростовують інформацію?

"Мабуть, рішення про призначення Когута виконувачем обов'язків директора дійсно прийнято, але його поки що не публікують, тому що дивляться, якою буде реакція суспільства і наскільки гучним буде скандал. Якщо особливого резонансу не виникне, Когут зайде на комбінат, розставить своїх людей, і після цього Кабмін почне процедуру конкурсу, який Когут, зрозуміло, виграє - адже умови конкурсу напише сам Кубів, який Когут і подавав", - пише Бутусов.

Він також пояснив, у чому ж скандальність рішення уряду Гройсмана, нагадавши про діяльність ЄДАПСу: "Консорціум "ЄДАПС", розташований під Києвом у селі Бортничі, приватна структура, створена бізнесменом Юрієм Сидоренком і генералом МВС Василем Грицаком ( які втекли після низки кримінальних справ з України), який підписав усі документи щодо роботи ЄДАПСу та співпраці з МВС. ЄДАПС організував своє виробництво майже всіх видів державних документів і забрав усі замовлення в державного підприємства поліграфкомбінат "Україна". Ціни на документи були високими, і ЄДАПС отримував надприбутки. А державний поліграфкомбінат перетворився просто в підрядника в "ЄДАПСу", отримував величезні збитки і занепадав. Ця корупційна схема була настільки знаменитою і настільки очевидною, що перетворилася в один із символів корупції в державі. Спритні ділки з ЄДАПСу оформили на себе навіть патент на герб України на паспортах і отримували за це гроші від держави!

ЄДАПС працював при всіх владах та урядах з 2004-го року і зі своїх надприбутків легко домовлявся з усіма прем'єр-міністрами і президентами. Міністерства та відомства спеціально вводили нові види документів, щоб дати замовлення ЄДАПСу і змусити людей платити. ЄДАПС отримував від держави мільярди щороку".

"Хотілося б, щоб Володимир Гройсман і Степан Кубів припинили ці дитячі ігри в "мовчанку" і нарешті знайшли сміливість відповідати за свої вчинки. Призначення Когута має бути оголошено офіційно, його біографія також офіційно повинна бути презентована - щоб суспільство оцінило значення і мотивацію цього рішення. Якщо Гройсман і Кубів готові відродити ЄДАПС таким чином, то вони повинні нести за нього публічну політичну відповідальність", - написав Бутусов.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики