Цензор.НЕТ

19.01.17 22:01

Після відносного затишшя ситуація на Донбасі погіршується, - ОБСЄ

Голова спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (СММ ОБСЄ) Ертугрул Апакан відзначає погіршення ситуації з безпекою на Донбасі.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби ОБСЄ.

Виступаючи на засіданні постійної ради ОБСЄ, спецпредставник голови ОБСЄ Мартін Сайдік і голова спеціальної моніторингової місії Ертугрул Апакан повідомили, що жителі Донецької та Луганської областей знову опинилися в небезпеці після відносного затишшя, яке спостерігалося на більшій частині Донбасу під час Новорічних і Різдвяних свят.

Сайдік підкреслив, що Тристороння контактна група твердо має намір продовжувати спрямовувати Мінський процес у потрібне русло, незважаючи на складну ситуацію, а також відсутність політичної волі та істотних зобов'язань сторін. Він заявив, що спроби виграти час нікому не вигідні в нинішній ситуації.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Озброєння місії ОБСЄ на Донбасі можливе лише після прийняття відповідного рішення 57 країнами-членами організації, - Хуг

Спецпредставник голови ОБСЄ підкреслив, що гарантування безпеки відіграє ключову роль у вирішенні політичних, гуманітарних та економічних проблем.

На думку голови СММ ОБСЄ Апакана, ситуація в Донецькій і Луганській областях погіршується. Сторони продовжують порушувати режим припинення вогню та інші угоди. Спостерігачі спеціальної моніторингової місії зафіксували значне збільшення кількості фактів застосування зброї, забороненої цими угодами, в тому числі використання реактивних систем залпового вогню та інших артилерійських систем.

Апакан ще раз підтвердив, що цивільні особи по обидві сторони від лінії зіткнення страждають від цього насильства в першу чергу. Особи, відповідальні за насильство, також несуть відповідальність за смерть і каліцтва цивільних осіб, за завдану шкоду і повне знищення будинків мирних жителів та інфраструктури, від якої залежать мирні жителі цих регіонів.

Він попередив, що невиконання угод спричинить ризик подальшої ескалації.

Також читайте: Росія продовжує озброювати, тренувати і воювати на боці бойовиків на Донбасі, - місія США при ОБСЄ

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики