Цензор.НЕТ

19.01.17 23:54

Сенегал почав військове вторгнення в Гамбію, війська вже перейшли кордон

Збройні сили Сенегалу оголосили про початок військового вторгнення в Гамбію. Війська вводяться для того, щоб забезпечити передачу влади Адамі Барроу, який переміг на президентських виборах у Гамбії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Російську службу BBC", за словами представника сенегальських військових, війська вже перейшли кордон.

Такий крок зроблено на тлі одностайного рішення Ради Безпеки ООН підтримати інтервенцію Сенегалу в Гамбії. У резолюції засуджується небажання чинного глави держави Ях'ї Джамме покинути свій пост. За документ проголосували всі 15 держав - членів СБ.

Разом із Сенегалом свої війська до Гамбії відправить і Нігерія. Раніше стало відомо, що вона вже виділила на операцію кілька своїх літаків і як мінімум один військовий корабель.

Ях'я Джамме, який правив Гамбією з 1994 року, в грудні відмовився визнати поразку на президентських виборах. Це рішення не сподобалося Економічній спільноті країн Західної Африки, яка визнала переможцем виборів Адаму Берроу. У підсумку в четвер Берроу вже склав у Сенегалі присягу, незважаючи на те, що Джамме так і не покинув пост у визначений термін.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Пірати звільнили судно з українцями на борту, захоплене біля узбережжя Беніну, - МЗС України

Сенегальська армія ще в середу поставила Джамме ультиматум, погрозивши йому вторгненням у країну в разі, якщо в ніч на 19 січня він не покине пост. Джамме проігнорував цей ультиматум і продовжує наполягати на своїй легітимності.

Проте негайного вторгнення з боку Сенегалу не було, оскільки не було рішення Ради Безпеки ООН. Тепер же сенегальська армія почала діяти.

Джамме, який очолює Гамбію з 1994 року, в грудні несподівано програв чергові вибори президента. Його кандидатуру підтримали близько 36,7% виборців, у той час як за його конкурента Берроу проголосували 45,5% електорату.

Спочатку Джамме визнав свою поразку на виборах, але пізніше все ж оскаржив підсумки грудневого голосування. Позов Джамме, в якому він заявляє про численні порушення в ході голосування, суд розгляне навесні.

Також читайте: Пірати захопили в полон корабель з українцями на борту біля берегів Беніну, - Maritime Bulletin

У зв'язку з цим термін повноважень Джамме був продовжений на три місяці. Берроу і ЕКОВАС відмовилися визнати законність такого кроку, після чого Сенегал і Нігерія почали стягувати до кордону Гамбії війська, а з самої країни почали евакуювати туристів.

Регулярні збройні сили Сенегалу налічують близько 20 тисяч осіб, а військовий бюджет країни становить приблизно 300 млн доларів на рік. Чисельність збройних сил Гамбії оцінюється в 2,5 тисячі осіб.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики