Цензор.НЕТ

20.01.17 09:39

Українцям досить 8 млрд куб. газу на рік, але через неякісну теплосистему втрачається близько 60% палива, - Зубко

Для повноцінного опалення будинків українцям цілком вистачить вісім мільярдів кубометрів газу на рік. Однак через неякісну теплосистему в нас втрачається близько 60% палива.

Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку в ефірі програми "Перші про головне. Коментарі" на телеканалі ZIK висловив віце-прем'єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

З 18,6 млрд куб. газу, що поставляється на потреби житлово-комунальних господарств, 2,4 втрачають у системі теплопостачання і ще 9 - безпосередньо в будинках. Тоді як за призначенням - на опалення квартир - доходить тільки 7,2 млрд куб. Тобто, в загальному українці втрачають понад 60% газу, вартість якого все одно оплачують.

Також читайте: У 2016 році "Укргазвидобування" збільшила видобуток газу на 77 млн кубометрів, - глава правління Прохоренко

"Для ефективного проведення опалення в житловому секторі та щоб досягти комфортної двадцятиградусній температури, досить 8 млрд кубів газу. Однак, якщо подивитися на Польщу, Австрію чи Німеччину, щоб досягти такого ефекту, вони здійснювали відповідні капіталовкладення протягом семи або навіть п'ятнадцяти років" , - розповів Зубко.

Зокрема, Німеччина витратила п'ятнадцять років, щоб привести до енергоефективності будівлі, які були зведені в східній її частині. Польща проходила цей шлях вісім років. Тому Україні також прийшов час рухатися в заданому напрямку.

"Ми вже маємо досить багато проектів по всій країні, за допомогою яких вдалося зменшити споживання газу на 75%. Це все - за рахунок термосанації будинків", - підкреслив міністр.

Читайте також: Готуватися до наступного опалювального сезону потрібно вже зараз, - Гройсман

Незважаючи на результати в тих регіонах, де впроваджуються енергоефективні заходи - Львів, Луцьк, Суми, Рівне, Дніпро, Одеса - можна зробити висновок, що всі ці проекти ведуть до зменшення газових витрат.

"Сьогодні існує програма компенсації на "теплі" кредити в розмірі 40%. До того ж державні програми дофінансують і муніципальні. Наприклад, Львів ще й компенсує відсотки за кредитами", - зазначив Зубко.
Крім того, важливо, що в цій програмі працюють три держбанки, які мають досить відділень по всій Україні. Тому людина, яка хоче утеплити свою квартиру заміною радіаторів, вікон або дверей, звертається в ці установи, укладає договір, фінансує витрати й отримує компенсацію.

"Причому до всього деякі міста повністю закривають відсотки, або ж додають ще 20% відрахувань в сумі, сплаченої за тіло кредиту", - підкреслив Зубко.

Як повідомлялося раніше, в 2016 році "Укргазвидобування" збільшила обсяги буріння на 25 тис. м., Зростання в порівнянні з 2015 роком становить 14%.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна увійшла в 2017 рік, маючи у сховищах 12 млрд кубів газу, - "Укртрансгаз"
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики