Цензор.НЕТ

20.01.17 11:15

"У нас немає повноважень і можливостей відключати в Луганську воду", - Черниш

90-95% води, яку постачають на окуповані території Луганської області, є безкоштовними, і це веде до банкрутства Попаснянського водоканалу.

Як передає Цензор.НЕТ, міністр із питань окупованих територій Вадим Черниш розповів в інтерв'ю Газета.ру про ситуацію з водопостачанням Луганська і постачанням електроенергії для Попаснянського водоканалу.

"Система дуже проста - ми домовляємося з усіма зацікавленими сторонами, щоб вода, за постачання якої відповідає КП "Попаснянський районний водоканал", йшла до Луганська і далі. Попаснянський водоканал забезпечує людей водою не тільки на непідконтрольній території, але і на підконтрольній теж. І коли підприємству відключали електрику, без води сиділи всі - і до лінії зіткнення, і за нею, - каже він. - Там працюють сотні людей, і гроші на зарплату йдуть уже навіть не з бюджету міста Попасна, а з обласного. Але грошей, щоб покрити борги за електроенергію, немає вже і в обласному бюджеті. Водоканал не відрізають від Луганська, просто в умовах, коли від 90 до 95% води постачають фактично безкоштовно, підприємство швидко прямує до банкрутства. Це не наше бажання відключити воду, це фінансовий крах підприємства, яке не має доходів, але воду качає у великих обсягах і щодня. Тому ми вели переговори з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), донорами і втримали ситуацію. МКЧХ заплатив зі свого бюджету за електроенергію для Попаснянського водоканалу за два місяці в надії, що за цей час в Мінську вдасться домовитися про порядок розрахунків із непідконтрольними територіями.

Також читайте: "За добу на підконтрольну територію пройшло 24,7 тис. тонн енергетичного вугілля. І так щодня", - Черниш про постачання палива з Донбасу
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики