Цензор.НЕТ

20.01.17 15:10

У Раді пропонують ввести сертифікацію рівня володіння українською мовою держчиновниками

33 депутати Верховної Ради пропонують парламенту ввести сертифікацію рівня володіння українською мовою державними чиновниками.

Про це йдеться в проекті закону "Про державну мову" №5670, зареєстрованому в Раді 19 січня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини".

Згідно з ним, чиновники (в тому числі Президент, члени Кабінету Міністрів та депутати Ради), військові, дипломати, судді, адвокати, керівники навчальних закладів, медичні працівники зобов'язані вільно володіти державною мовою.

Крім того, кожен громадянин України зобов'язаний володіти українською мовою.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Активісти пікетують КС із вимогою скасування "закону Колесніченка-Ківалова": "Він дискримінує державну мову в усіх сферах".. ВИДЕО+ФОТОрепортаж


Вимоги щодо відповідного рівня володіння українською мовою чиновниками визначає Національна комісія зі стандартів державної мови, а перевірку рівня володіння здійснює Центр української мови.

Завданнями Нацкомісії пропонується визначити збереження, розвиток і захист української мови шляхом встановлення стандартів і методів перевірки рівня володіння мовою, необхідного для отримання громадянства та заняття посад.

Комісія є колегіальним органом, що складається з 9 членів, термін повноважень яких становить 6 років.

Комісія створює Центр української мови з повноваженнями напрацювання вимог до рівня володіння мовою, організації іспитів для перевірки знань, видачі сертифікатів про рівень володіння мовою.

Згідно із законопроектом, іспит проходить у письмовій та усній формі, а інформація, яка міститься в усіх чинних сертифікатах, доступна онлайн на офіційному сайті Центру.

Пропонується також заснувати посаду Уповноваженого із захисту державної мови, якого призначає і хто звільняється з посади Кабінетом Міністрів.

Читайте також: Міносвіти зобов'язало всіх співробітників міністерства під час виконання посадових обов'язків використовувати лише українську мову. ДОКУМЕНТ

При Уповноваженому пропонується створити службу з 27 інспекторів для забезпечення належного контролю за дотриманням стандартів українського і застосуванням інших мов.

Законопроект пропонує визнати таким, що втратив силу закон "Про основи державної мовної політики".

Серед ініціаторів законопроекту значаться голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олег Березюк, перший заступник фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук і голова комітету з закордонних справ Ганна Гопко (позафракційна)

Як повідомлялося, в 2013 році депутати Верховної Ради 7-го скликання Володимир Яворівський (фракція "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), Марія Матіос (фракція партії "Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка") та Ірина Фаріон (фракція "Всеукраїнське об'єднання "Свобода") пропонували парламенту створити Нацкомісію щодо стандартів державної мови і заснувати посаду уповноваженого із захисту державної мови, мов національних меншин і регіональних.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики