Цензор.НЕТ

20.01.17 17:43

Розенко: Протягом двох останніх років ми навели порядок у Пенсійному фонді

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко провів зустріч із Директором Регіональної Місії USAID Сюзан Фріц під час якої, зокрема, обговорювалося питання проведення пенсійної реформи в Україні.

Як повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Кабміну, віце-прем'єр-міністр поінформував представників Місії про роботу, яка була проведена в Пенсійному фонді України протягом останніх 2 років.

"Протягом двох останніх років була проведена значна робота щодо наведення порядку в Пенсійному фонді України. Були проведені 2 аудити Пенсійного фонду, один з яких проводило Міністерство фінансів України. І тепер ми переконані в тому, що ми не платимо "мертвим душам", у нас немає жодних подвійних чи потрійних виплат, немає фактів корупції у пенсійному забезпеченні. Також Пенсійний фонд значно скоротив адмінвидатки та оптимізував штат. Зараз ми працюємо над покращенням якості надання послуг громадянам. Зокрема, з 1 січня 2017 року люди вже мають можливість оформити пенсію без прив'язки до місця проживання", - сказав Павло Розенко.

Читайте також: Дефіцит Пенсійного фонду в 2017 році становитиме 141,5 млрд грн, - Рева

Щодо реформування пенсійної системи в цілому, Розенко зазначив, що потрібно відійти від локальних дискусій, які не мають довгострокового ефекту (підвищувати чи не підвищувати пенсійний вік чи страховий стаж, змінювати чи не змінювати формулу розрахунку пенсії), а працювати над стратегічним баченням розвитку пенсійної системи. "Якою вона буде не лише завтра, а хоча б через 3-5 років", - зазначив він.

"Я вважаю, що в цілому ідеологія розвитку трирівневої пенсійної системи, яка передбачає введення накопичувального рівня і розвиток недержавного пенсійного страхування, і може стати прекрасною основою для проведення подальшої пенсійної реформи в Україні", - сказав Віце-прем'єр.

Він зауважив, що чинним Урядом до Верховної Ради України поданий законопроект №4608, який визначає правила гри у накопичувальній системі і недержавному пенсійному страхуванні та передбачає певні кроки щодо наведення порядку в солідарній системі, зокрема, очищення Пенсійного фонду від невластивих йому соціальних виплат.

Основною проблемою у солідарній системі пенсійного забезпечення Павло Розенко назвав недостатні надходження до бюджету Пенсійного фонду через тінізацію економіки та несплату соціальних внесків.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": На осучаснення пенсій необхідно 40-50 млрд грн. Щодо решти - у нас все готово, - Розенко. ВIДЕО

"Окрема дискусія, безперечно, стосується реформування солідарного рівня пенсійного забезпечення і протягом 2-3 місяців ми плануємо допрацювати і розглянути відповідні законопроекти в Уряді", - підсумував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики