Цензор.НЕТ

20.01.17 17:51

Давав свідчення в ГПУ про Харківські угоди як елемент державного злочину, - Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що був викликаний на допит у Генеральну прокуратуру у справі про державний злочин, зокрема, щодо Харківських угод.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Рада", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Мені доведеться часто ходити в прокуратуру і щодо періоду Майдану, і щодо періоду АТО, коли я був секретарем Ради національної безпеки і оборони. Так і цього разу - справа про державний злочин і Харківські угоди як елемент цього державного злочину", - розповів Парубій .

Зокрема, спікер зазначив, що Харківські угоди були важливим елементом "загальної системної концепції з окупації України".

"Це добра справа і правильно поставлений кут зору. Кут зору про те, що відбулося і на Майдані, це був результат довготривалої планомірної операції з підпорядкування України Російською Федерацією. І цю компанію проводили люди, які були на ключових посадах у державі", - підкреслив він.

Читайте також: Суд дозволив військовій прокуратурі вилучити в МЗС оригінал "Харківських угод"

Парубій зазначив, що готовий всіляко сприяти слідству, щоб довести цю справу до суду.

Як повідомлялося раніше Парубія 18 січня допитали як свідок.

Харківські угоди - Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписана 21 квітня 2010 року в Харкові на той час президентом України Віктором Януковичем і президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Згідно з угодою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі було продовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо жодна сторона не висловить заперечення. Угода була ратифікована Верховною Радою України і Державною думою Російської Федерації 27 квітня 2010 року.

В Україні домовленності викликали обурення опозиції, екологів, місцевих рад та суспільства в цілому. Більшість аналітиків розцінили її як таку, що суперечить Конституції України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сьогодні, 18 січня, Генпрокуратура має намір допитати спікера Парубія, - "Українські новини"
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики