Цензор.НЕТ

20.01.17 18:30

Дії НБУ щодо "Укрландфармінгу" нівелюють усю роботу уряду із залучення інвестицій, - нардеп Москаленко

Позиція Національного банку України по відношенню до агрохолдингу "Укрландфармінг " і його власника Олега Бахматюка нівелює зусилля уряду стосовно залучення в країну іноземних інвестицій.

Про це заявив народний депутат Ярослав Москаленко, повідомляють Українські Новини.

"Позиція Нацбанку видається більш ніж дивною. Фактично, необдумані рішення окремих чиновників руйнують результати роботи політичного керівництва країни, особливо економічного блоку. Це неприпустимо. Конфлікт аграрного холдингу "Укрландфармінг" та НБУ кидає тінь на ту титанічну роботу, яка робиться на самому високому державному рівні щодо підтримки підприємництва та створення сприятливого інвестиційного клімату. Сьогодні запущені такі вагомі інструменти, як Національна інвестиційна рада, Національний комітет з промислового розвитку України. Ми шукаємо інвестиції по всьому світу, але чи захоче бізнес йти до нас після таких прикладів, як з "Укрландфармингом"? Для реального економічного зростання державні структури повинні сприяти українському бізнесу, а не протидіяти його діяльності", - зазначив парламентар.

Він уточнив, що проблеми у холдингу виникли через втрату активів після анексії Росією Криму і початок бойових дій на Сході України. Незважаючи на це, "Укрландфармінг" продовжує працювати та виконувати свої зобов'язання.

"Навіть після такого удару компанія продовжує діяльність, десятки тисяч людей не втратили роботу. Тому є всі підстави для реструктуризації заборгованості, про що домовилися з усіма без винятку іноземними кредиторами. Це яскравий маркер того, що аграрний холдинг має майбутнє", - підкреслив Ярослав Москаленко.

Депутат додав, що у сформованій ситуації керівництво країни зобов'язане заступитися за агрохолдинг, який формує значну частину ВВП країни.

"Держава буде розвиватися тоді, коли буде допомагати вирішувати проблеми бізнесу, а не створювати їх. Хочу нагадати, що агропромисловий комплекс генерує близько 12% ВВП України, є надійним джерелом валютних надходжень. Тільки за 2016 рік АПК додатково приніс півмільярда доларів до того показника, який був роком раніше. "Укрландфармінг" - підприємство загальнодержавного масштабу, воно робить вливання у національну економіку. Тут не стоїть питання Бахматюк або не Бахматюк. Це питання - професійного колективу, якісної продукції, стабільного наповнення бюджету та іміджу України на міжнародній арені. Сьогодні треба поливати зерно, яке завтра дасть урожай державі", - резюмував Ярослав Москаленко.

Нагадаємо, власник найбільшого українського агрохолдингу "Укрландфармінг" Олег Бахматюк звернувся з відкритим листом до президента Петру Порошенку і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з проханням втрутитися у конфлікт з головою НБУ Валерією Гонтарєвої. За інформацією власника агрохолдингу, Гонтарєва, використовуючи службове становище, поширює неправдиву інформацію про акціонерів "Укрландфармінга", що унеможливлює роботу його підприємств і загрожує економіці України

Раніше нардеп Олексій Гончаренко заявив, що президент та прем'єр повинні зупинити нападки глави Нацбанку на агрохолдинг "Укрландфармінг". За його словами, реальний сектор повинен стати для чиновників "священною коровою".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики