Цензор.НЕТ

20.01.17 18:51

Міносвіти відновлює співпрацю зі Світовим банком, - Гриневич

Міністерство освіти і науки України зацікавлено у відновленні співпраці зі Світовим банком і сподівається на підтримку установи в проведенні реформ.

Про це зазначила Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з директором Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Світовий банк має дуже широку активність у пострадянських країнах. На жаль, Міністерство освіти і науки має не досить хорошу історію стосунків з вашою установою в попередні періоди. Але зараз Міністерство змінилося, і ми переконані, що робота Світового банку в Україні в напрямку освіти буде дуже продуктивною та допоможе нашій країні", - зазначила Лілія Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна і Польща мають намір домовитися про співпрацю в галузі вищої освіти, - Міносвіти

На фінальній стадій перемовин знаходиться проект «Зміцнення формування політики на основі доказових даних із використанням освітньої статистики й аналізу», що реалізовуватиметься у співпраці зі Світовим банком.

Проект складається з трьох компонентів. Перше, розвиток інтегрованої Інформаційної Системи Освіти, яка об'єднуватиме освітні бази даних, включатиме створення порталу відкритих даних. Друге, підготовка до участі в Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA). І третє, зміцнення Інституту освітньої аналітики, що має стати провідною установою в сфері освітньої статистики й аналітики в Україні.

Термін реалізації проекту - 2 роки, загальна вартість - 400тис доларів США. Для його впровадження Світовий банк надасть 340 тис доларів гранту, а решту забезпечить Інститут освітньої аналітики шляхом покриття адміністративних витрат установи.

Міністр також розказала представникам Світового банку про пріоритети МОН на середньострокову перспективу. Серед них - забезпечення якості вищої освіти, модернізація професійно-технічної освіти та реалізація реформи середньої освіти "Нова українська школа".

Також читайте: Гриневич: батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від учителів

"Ми розуміємо важливість запланованих вами реформ, особливо, що стосується середньої освіти, що має безпосередній вплив на життя усього суспільства. Ті люди, з якими в мене є можливість спілкуватися, вкрай стурбовані тим, що якість освіти в українських школах падає", - наголосила директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Вона додала, що Світовий банк готовий підтримати МОН у проведенні реформ, зокрема наданням рекомендацій та аналітикою. Подальше поглиблення співпраці, на думку Сати Кахконен, можливе після того, як МОН продемонструє рішучість у проведенні реформ.

Читайте також: Міносвіти до 2020 року проведе державну атестацію 550 наукових установ

Для України найкращими прикладами країн з подібними проблемами є Молдова та Білорусь. У Молдові Світовий банк здійснював проект під назвою "Якісна освіта в сільській місцевості в Молдові", метою якого було зміцнити якість освіти в сільській місцевості, зокрема шляхом реорганізації мережі навчальних закладів. Білорусь у 2015 році погодила зі Світовим банком початок проекту "Модернізація системи освіти в Республіці Білорусь".Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики