Цензор.НЕТ

20.01.17 20:28

Точної дати перепоховання Олеся в Україні поки що немає, - Нищук

Міністр культури України Євген Нищук заявляє, що точної дати перепоховання українського письменника Олександра Олеся в Україні ще немає.

Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода, передає Цензор.НЕТ.

"Ні, ще немає. Тому що є технічний момент. Ви знаєте, що розпорядження уряду є про надання коштів. Далі йде технічний момент, який вимагає якогось часу. Але ми так думаємо, що перепоховання може навіть статися, можливо, через тиждень, можливо, через днів 10", - зазначив Нищук.

За словами міністра, Олесь буде похований у Києві на Лук'янівському кладовищі, де також буде виділено спеціальну ділянку на випадок подібних ситуацій із перепохованням видатних українців.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кабмін виділив 140 тис. гривень на перевезення і перепоховання останків українського письменника Олеся

Нагадуємо, 3 січня в Празі ексгумували останки українського поета Олександра Олеся та його дружини. За законами цієї країни, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі - 20 тис. чеських крон за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив за власною ініціативою виходець із України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і його син вирішив поховати батька в могилі Олеся.

Наразі останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів поета, які проживають в Канаді, про місце поховання.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України забезпечити перевезення останків українського поета і письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні.Джерело: http://ua.censor.net.ua/n423811

Також читайте: Чехія дозволила передачу Україні останків письменника Олеся, - Порошенко


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики