Цензор.НЕТ

20.01.17 21:34

Росія "закрила" окупований Крим для міжнародних місій з моніторингу прав людини, - МЗС

Росія не допускає в окупований Крим міжнародні місії спостерігачів для моніторингу численних порушень прав людини, незважаючи на власні заяви про відкритість і на те, що зобов'язана забезпечити такий доступ як країна-окупант.

Таким чином в Міністерстві закордонних справ України прокоментували недавню заяву псевдодепутата Держдуми РФ Руслана Бальбека про те, що нібито закордонні політики не володіють ситуацією в Криму, а тому варто запросити туди узгоджену з МЗС РФ міжнародну місію спостерігачів, які розкажуть Заходу всю "правду", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на QHA.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У своєму позові до Міжнародного суду ООН Україна вимагає від Росії відновити діяльність Меджлісу і дозволити українські й кримськотатарські ЗМІ, - Клімкін

В українському МЗС розповіли, що Росія системно не допускає міжнародних спостерігачів до моніторингу порушень прав людини у Криму. Наприклад, тільки у листопаді 2016 року Росія відмовила у доступі до АР Крим та міста Севастополь щонайменше трьом делегаціям: Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ECRI, п'ятий моніторинговий цикл), Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин (четвертий моніторинговий цикл) та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин.

Крім того, майже три роки не може отримати доступ до окупованого Росією півострова Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, що діє на запрошення українського уряду з березня 2014 року та має у своєму мандаті моніторинг ситуації з правами людини у Криму.

Також читайте: МЗС закликає міжнародних партнерів вплинути на Росію для припинення переслідування українського журналіста Семени

Таким чином заяви російської сторони про відкритість Криму для міжнародних спостерігачів є маніпулятивними, підсумовують в українському зовнішньополітичному відомстві.

"Будь-які заяви представників державних органів РФ щодо начебто відкритості АР Крим для міжнародних моніторингових механізмів та можливості здійснення моніторингу ситуації з правами людини на півострові на сьогодні є маніпулятивними та не відповідають дійсності", - наголосили в МЗС.

Водночас у прес-службі МЗС акцентували, що Росія як країна-окупант зобов'язана надавати безперешкодний доступ міжнародним моніторинговим місіям. І моніторинг АР Крим має здійснюватися у повній відповідності з резолюціями ГА ООН "Територіальна цілісність України" та "Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".

"Згідно із міжнародним гуманітарним правом Російська Федерація як країна-окупант несе відповідальність за забезпечення безпеки та прав усього населення незаконно окупованих АР Крим та міста Севастополь та має надавати безумовний та безперешкодний доступ чинним конвенційним та стандартним моніторинговим механізмам ООН, Ради Європи, ОБСЄ, а також відповідним органам інших міжнародних та регіональних організацій, зокрема у рамках регулярних моніторингових циклів України", - зазначили у відомстві.

Прямо суперечить українському законодавству і запропонована Бальбеком процедура провезення міжнародних місій: "Місія, яка пройде всі процедури узгодження у МЗС Росії, може безперешкодно відвідати півострів".

У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є невід'ємною частиною України, що підтверджено Резолюцією ГА ООН 68/262 "Територіальна цілісність України", а отже міжнародні моніторники зобов'язані дотримуватися українського законодавства у плані поїздок на Кримський півострів.

"Міжнародні моніторингові місії та делегації, незалежно від їхнього мандату та належності до тієї чи іншої міжнародної чи регіональної організації, мають дотримуватись українського законодавства, зокрема при в'їзді/виїзді на/з території АР Крим члени делегацій мають дотримуватися постанови Кабміну України «Про порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» (№ 367)", - резюмували в МЗС.

Нагадаємо, псевдодепутат Держдуми РФ Руслан Бальбек нещодавно заявив, що компромісом у врегулюванні ситуації навколо окупованого Криму може стати приїзд на півострів міжнародної моніторингової місії. За його словами, "Місія, яка пройде всі процедури узгодження у МЗС Росії, може безперешкодно відвідати півострів, щоб переконатися, що всі події, які пов'язані з возз'єднанням Криму з Росією, грунтувалися на думці абсолютної більшості кримчан", і що підсумковий документ робочої групи підтвердить законність псевдореферендуму 2014 року.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики