Цензор.НЕТ

20.01.17 22:43

Усі рішення щодо "Укрзалізниці" будуть прийматися Кабміном колективно, - Саєнко

Усі рішення щодо ПАТ "Укрзалізниця" будуть прийматися урядом колективно, а Міністерство економічного розвитку і торгівлі буде тільки готувати проекти таких рішень.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Бальчун - Омеляну: "Я приїхав в Україну працювати заради реформи однієї з найбільших залізниць світу, а не для дискусій у принизливому тоні"

"Хотів би прояснити деякі питання щодо історії навколо Укрзалізниці. Кабмін, згідно чинного законодавства, був раніше і залишається далі органом, який управляє корпоративними правами держави стосовно Укрзалізниці. Цю функцію Кабмін виконує по відношенню до цілого ряду стратегічних для держави підприємств. Тому інформація про нібито перепідпорядкування Укрзалізниці від Мінінфраструктури до Мінекономіки не відповідає дійсності", - написав він.

"Що стосується суті прийнятого рішення, то досі частина функцій, пов'язаних з управлінням цією компанією, була делегована Кабінетом Міністрів до Міністерства інфраструктури. Своїм рішенням у середу Кабмін лише відкликав ці делеговані функції. Відтепер всі рішення стосовно управління компанії і її звітності будуть прийматись не Мінінфраструктури одноосібно, а Кабінетом Міністрів, який є колегіальним органом. На Мінекономрозвитку покладено лише повноваження з підготовки проектів таких рішень", - наголосив Саєнко.

Також читайте: Перепідпорядкувавши "Укрзалізницю", Гройсман влаштував із Кабміну шоу Девіда Копперфільда, - Омелян

"Надзвичайно важливо в умовах реформування такої потужної і складної компанії як Укрзалізниця мінімізувати будь-які ризики суб'єктивізму у прийнятті рішень, тому зміни до Статуту компанії однозначно підвищать прозорість у її роботі. Хотів би також відзначити той факт, що на відміну від 2015 року, який Укрзалізниця закінчила зі збитком біля 16 млрд. грн., у 2016 році компанія після приходу нового менеджменту отримала уже декілька сотень мільйонів прибутку. Це дає підстави сподіватись, що у 2017 році завдяки продовженню розпочатих в компанії реформ Укрзалізниця продемонструє подальший прогрес", - резюмував міністр Кабінету Міністрів.

Як повідомлялося раніше, міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикував роботу глави "Укрзалізниці" Бальчуна, нагадавши про те, що в ході роботи номінаційного комітету, коли відбиралася його кандидатура, він був проти неї.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні затвердив новий статут ПАТ "Укрзалізниця", згідно з яким Міністерство інфраструктури втрачає право бути органом управління компанії.Джерело: http://ua.censor.net.ua/n424238
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики