Цензор.НЕТ

21.01.17 09:46

Туреччина стала президентською республікою

Парламент Туреччини проголосував за посилення президентської гілки влади.

Турецький парламент схвалили законопроект про внесення поправок до конституції, що розширюють повноваження президента країни. Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє BBC.

Під час засідання, яке тривало майже до ранку, парламентарії переважною більшістю підтримали внесення поправок до основного закону країни. За законопроект висловилися 339 депутатів із 488, які брали участь у голосуванні, 142 - проти.

Згідно із законопроектом, Туреччина стане президентською республікою. У тексті документа йдеться, що президент буде верховним головнокомандувачем і отримає право призначати військових на відповідальні посади в армії. Також законопроект передбачає, що пост прем'єр-міністра буде скасовано, а право формувати уряд буде за президентом.

Читайте також: Трамп уже придумав нове гасло для своєї президентської кампанії у 2020 році

Згідно з поправками, президент також отримає право розпускати парламент у будь-який момент.

Одна з прийнятих поправок дозволяє президенту залишатися членом партії після обрання. Наразі 18-а стаття конституції Туреччини зобов'язує президента після обрання виходити з партії.

Крім того, законопроект передбачає, що склад парламенту буде розширено з 550 до 600 законодавців, а також буде знижений мінімальний вік кандидатів у депутати з 25 до 18 років.

Схвалений законопроект мають передати на затвердження президенту Реджепу Таїпу Ердогану не пізніше початку наступного тижня. Після затвердження законопректу президентом має відбутися референдум. Імовірно, голосування відбудеться на початку квітня.

Прихильники зміни конституції кажуть, що це спростить систему правління країною. Прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим раніше заявив, що поправки до конституції врятують країну від спроб перевороту.

Дивіться також: Туреччина побудувала 330-кілометрову бетонну стіну на кордоні з Сирією та Іраком. ФОТО
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики