Цензор.НЕТ

21.01.17 11:05

Новий глава Пентагону Маттіс пообіцяв зміцнити союзи з іншими країнами

Новий міністр оборони США Джеймс Маттіс пообіцяв працювати над зміцненням альянсів із іншими державами і розумно використовувати кошти, що виділяються на оборону.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", звертаючись до своїх підлеглих, Маттіс сказав: "Кожна дія, яку ми робитимемо, буде націлена на те, щоб наші збройні сили були готові вести бойові дії сьогодні і в майбутньому. З урахуванням того, що жодна країна не може бути в безпеці без друзів, ми працюватимемо разом із Держдепартаментом, щоб зміцнити наші союзи".

Він пообіцяв як глава Міноборони "намагатися з усіх сил".

Читайте також: Адміністрація Трампа анонсувала перегляд пріоритетів зовнішньої політики США

"Ми прихильники того, щоб витягати повну вартість із кожного долара платників податків, які витрачаються на оборону, домагаючись таким чином довіри з боку Конгресу й американського народу", - підкреслив він.

Раніше Сенат США затвердив кандидатуру Маттіса на посаду глави Пентагону. Пізніше президент Трамп підписав документ, що дозволяє прийняти міністру присягу.

Джеймс Маттіс - колишній чотиризірковий генерал морської піхоти, який в минулому обіймав низку високих посад. Він пішов зі служби в 2013 році з посади командувача Центрального командування США.

Слухання щодо його призначення в Сенаті пройшли без особливих заперечень. Маттіс отримав переважну підтримку як серед республіканців, так і демократів. Проте єдиною складністю, яка могла перешкодити його призначенню, було законодавство, яке забороняє особам, які останні сім років перебували на військовій службі, очолювати Пентагон. Для того, щоб залагодити це питання, обидві палати Конгресу США проголосували за введення винятку для Маттіса.

Читайте також: "Візит Президента України до США планується в лютому", - посол України в США

Маттіс на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США назвав Путіна "ворогом США" в ключових сферах і виступив на підтримку України. Він також підтвердив необхідність продовження Європейської ініціативи забезпечення безпеки. На неї в бюджеті Пентагону в 2017 році виділено $ 3,4 млрд із метою реагування на поведінку Росії в Європі.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики