Цензор.НЕТ

21.01.17 11:40

Екологічний скандал у столиці: керівництво заводу "Фанплит" пообіцяло позбутися шкідливих викидів

Жителі лівого берега Києва вимагають від заводу "Фанплит" припинити викиди шкідливих речовин.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", про це стало відомо під час засідання робочої групи Київради 20 січня, зібраної через скарги жителів Дніпровського та Дарницького районів на забруднення повітря деревообробним підприємством "Фанплит".

"Якщо є понад тисяча скарг, тобто є проблема. Дозвіл на викид шкідливих речовин давало Мінекології в серпні 2013 року до 2018-го", - говорить Андрій Мальований, начальник управління екології Департаменту благоустрою. За словами Мальованого, екологічна інспекція минулого року проводила дві перевірки. Одна з них встановила, що в котлі спалювали тріску, хоча дозвіл поширювався тільки на газ. Районний суд постановив призупинити роботу котла до усунення неполадок.

Крім того, глава громадської організації "Чисте повітря" Дмитро Приймак розповів про результати перевірки у дворах будинків, розташованих поблизу заводу: "У ЖК "Комфорт Таун" концентрація шкідливих речовин в 2,7 раза понад норму, а в іншому будинку, що на вулиці Березневій, - у 3,3 раза". Спочатку співробітники РДА та представник екоінспекції Гетьман відстоювали аргументи заводу, але після суперечки з депутатами Київради стали на бік жителів мікрорайону.

Читайте також: У Києві відкрили 10 пунктів для утилізації новорічних ялинок

Натомість заступник директора заводу "Фанплит" Олексій Заєнко заявив, що підприємство через зупинку роботи згідно із рішенням суду зазнало збитків у розмірі 941 тис. грн і що будинки нібито побудували надто близько до заводу. Активісти, навпаки, звернули увагу на те, що всі будинки побудовані за санітарною зоною, а завод, на їхню думку, не дотримується необхідних екологічних норм. Саме тому неприємний запах від підприємства розноситься на кілометр.

У відповідь Владислав Супруненко, глава наглядової ради заводу "Фанплит", пообіцяв провести реконструкцію підприємства протягом року, щоб не було ні запахів, ні викидів шкідливих речовин. Однак жителі вже заявили, що не згодні з реконструкцією і не вірять в її нормальне проведення. Тому громадськість і надалі вимагатиме перенести завод за межі міста.

Читайте також: Держпродспоживслужба про серпанок у Києві: явище безпечне, але джерел забруднення потрібно уникати

Комісія постановила: керівництво заводу має подати план реконструкції підприємства, зокрема установки шумозахисних екранів і фільтрів, а також у робочий час провести екологічну експертизу і організувати екологічний пост спостереження. Наступна зустріч комісії відбудеться через місяць.

Нагадаємо, приводом для засідання робочої групи щодо питання впливу заводу "Фанплит" на навколишнє середовище був відкритий листа киян про порушення керівництвом підприємства екологічного законодавства. Крім того, жителі навколишніх районів підписали петицію на сайті міської ради про винесення підприємства за межі Києва.

Дивіться також: Дарницька ТЕЦ роками отруює повітря і воду двох районів Києва, - ЕкоМайдан. ВIДЕО
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики