Цензор.НЕТ

21.01.17 22:34

Прах Олександра Олеся перевезуть до України наступного тижня, - український повірений в Чехії Гошовський

Останки українського письменника Олександра Олеся перевезуть в Україну до кінця наступного тижня.

Про це повідомив в суботу на вечорі пам'яті поета в Празі повірений України в Чеській Республіці Зіновій Гошовський, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Читайте також: Кабмін виділив 140 тис. гривень на перевезення і перепоховання останків українського письменника Олеся

"Ми отримали всі дозволи. Це була складна процедура за чеськими законами. В середині тижня буде прощання в Празі", - повідомив дипломат.

21 січня у столиці Чехії Празі з ініціативи української громади також відслужили панахиду за Олександром Олесем і його дружиною Вірою Кандибою.

Нагадаємо, 3 січня в Празі ексгумували останки українського поета Олександра Олеся та його дружини. За законами цієї країни, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі - 20 тис. чеських крон за 10 років. До недавнього часу ренту за могилу Олеся платив за власною ініціативою вихідець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька в могилі Олександра Олеся.

Зараз останки Олександра Олеся та його дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів поета, які проживають у Канаді, про місце захоронення.

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України забезпечити перевезення останків українського поета і письменника Олександра Олеся, а Міністерству культури організувати церемонію перепоховання в Україні.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики