Цензор.НЕТ

22.01.17 15:51

"На моєму прикладі жителі окупованих територій Донбасу та Криму побачили, що Україна ніколи і нікого не покине", - звільнений з полону бойовиків Жемчугов

Україна не залишає своїх патріотів у складних обставинах.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив колишній бранець бойовиків на Донбасі Володимир Жемчугов під час присвоєння йому звання Героя України.

"Сьогодні, в День соборності, у день об'єднання України, я хочу сказати: та боротьба, яка була раніше, і та боротьба, яка у нас ще попереду до переможного завершення війни, - це все не дарма. На моєму прикладі не лише патріоти, а й звичайні жителі окупованих територій Донбасу та Криму побачили, що Україна ніколи і нікого не покине", - сказав він і подякував за високу нагороду.

Дивіться також: Порошенко присвоїв звання Героя України Володимиру Жемчугову. ФОТО

У період з 28 грудня 2014 гоку до 24 вересня 2015 року Жемчугов провів 30 спеціальних операцій зі знищення військових об'єктів ворога й особового складу окупаційних військ. Серед проведених спецоперацій - пошкодження дев'яти ділянок залізничного полотна, які використовувалися противником для транспортування озброєння, військової техніки та боєприпасів із території РФ на тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей; виведення з ладу чотирьох ліній електропередач, трьох газорозподільних станцій і трансформаторної підстанції; знищення військової автомобільної техніки і особового складу незаконних збройних формувань.

29 вересня 2015 року під час виконання чергового бойового завдання і спроби захоплення противником Жемчугов прийняв рішення підірвати себе, внаслідок чого зазнав тяжкого поранення. Він втратив обидві руки і зір. У непритомному стані був захоплений бойовиками.

Він тривалий час утримувався в Луганському СІЗО. Проте під час допитів, які проводили контррозвідувальні органи противника, поводився мужньо.

17 вересня 2016 року за безпосередньої участі Президента Петра Порошенка Володимир Жемчугов був звільнений з полону бойовиків.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики