Цензор.НЕТ

22.01.17 16:34

Всесвітній конгрес кримських татар закликав країни світу визнати депортацію 1944 року геноцидом

Світовий конгрес кримських татар направив звернення урядам різних країн із закликом визнати депортацію кримських татар 1944 року геноцидом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на QHA.

Читайте також: ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити компенсації депортованим громадянам Грузії

Перекладене на англійську мову звернення сформульоване главою ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу і членом виконавчого комітету ВККТ Алі Озенбашем відповідно до рішень, прийнятих шостим з'їздом організації в Києві в минулому році.

Масова депортація кримських татар у 1944 році з метою повного знищення цього народу в зверненні ВККТ класифікується як злочин, який, відповідно до міжнародного права, є геноцидом. Таким чином, конгрес вимагає від урядів держав, яким було розіслано звернення, визнати події 1944 року актом геноциду.

Читайте також: Розпочато розслідування депортації кримських татар 1944 року - ГПУ


Крім того, що в документі висвітлюються події депортації 1944 року і всі нелюдські злочини радянського режиму проти кримськотатарського народу, також звертається увага і на сьогоднішній стан кримських татар.


Звернення ВККТ було розіслане приблизно 300 урядовим органам країн Європи, Америки, Латинської Америки, Африки та країн-членів Організації націй і народів, що не мають представництва при ООН.

Нагадаємо, 12 листопада 2015 року Україна визнала депортацію кримських татар 18 травня 1944 року геноцидом, про що також згадується в зверненні ВККТ. Заява була підписана Генеральним секретарем світового конгресу кримських татар Намиком Кемалем Баяром.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики