Цензор.НЕТ

22.01.17 17:28

Кабмін схвалив законопроект про надання активістам Майдану статусу учасника бойових дій

За дорученням Володимира Гройсмана розроблений законопроект про надання "майданівцям" статусу учасника бойових дій.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на департамент інформації та комунікації з громадськістю секретаріату Кабміну.

Читайте також: Місця найгарячіших баталій Революції Гідності 22 січня 2014 року: тоді і зараз. ВІДЕО

Уряд схвалив законопроект щодо додаткового соціального захисту учасників Революції гідності. Документ було розроблено на виконання доручення прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана за результатами зустрічі із ініціативною групою постраждалих на Майдані.

Нагадаємо, що під час зустрічі Володимира Гройсмана з "майданівцями" було обговорено нагальні проблеми підтримки поранених активістів, зокрема щодо їхнього соціального забезпечення, можливостей забезпечення соціальної реабілітації, санаторно-курортного лікування, у тому числі за кордоном, виплат матеріальної допомоги. За результатами цієї наради прем'єр-міністр дав низку доручень міністерствам щодо урегулювання окреслених проблем.

Під час засідання 18 січня Кабінет Міністрів України схвалив законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", розроблений Міністерством соціальної політики, яким, зокрема, передбачено надання "майданівцям" статусу учасника бойових дій.

Як відомо, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича майже тисяча осіб зазнали тілесних ушкоджень (тяжкі, середньої тяжкості, легкі).

Читайте також: Місця найгарячіших баталій Революції Гідності 22 січня 2014 року: тоді і зараз. ВІДЕО

Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту" передбачено надання особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції гідності, статусу інваліда війни.

Водночас переважна бiльшiсть постраждалих учасників зазначених акцій протесту, які не стали інвалідами, не мають законодавчо визначеного статусу. Це унеможливлює отримання ними пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту".

Крім того, залишається законодавчо не врегульованим статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час її проведення.

Також читайте: Нам, як ніколи, потрібно об'єднатися заради майбутнього, - привітання Гройсмана з Днем соборності

З метою забезпечення належного рівня соціального захисту та гарантій усім зазначеним вище особам Мінсоцполітики ініціювало внесення відповідних змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Наразі урядом цю пропозицію підтримано.

Законопроектом передбачено визначення статусу учасника бойових дій для "майданівців", які зазнали тілесних ушкоджень, що не призвели до інвалідності. Також громадяни, які стали інвалідами внаслідок поранень під час проведення антитерористичної операції, зможуть отримати статус інваліда війни.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики