Цензор.НЕТ

22.01.17 22:47

Ізраїль розширює будівництво поселень у Східному Єрусалимі всупереч резолюції ООН

Ізраїль схвалив будівництво 566 будинків і квартир у трьох єврейських кварталах у Східному Єрусалимі. Цей проект обговорювався раніше, але був знятий з порядку денного мерії Єрусалиму в грудні на прохання прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, який хотів уникнути додаткової критики з боку президента США Барака Обами.

Рішення відродити проект будівництва було оголошене за два дні після інавгурації Дональда Трампа, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Також читайте: Еро назвав провокацією плани Трампа перенести ізраїльське посольство США в Єрусалим

Праві партії в Ізраїлі сподіваються, що новий американський президент буде з великим розумінням ставитися до будівництва поселень на окупованих палестинських територіях. Палестинці хочуть, щоб східна частина Єрусалима стала столицею їхньої майбутньої держави.

Мерія Єрусалиму вирішила вести додаткове будівництво в районах Пісгат-Зеєв, Рамат-Шломо і Рамот. Меїр Тургеман, глава муніципального комітету з планування та будівництва, сказав в інтерв'ю ізраїльському радіо, що йому було наказано почекати з видачею ліцензій на будівництво до того часу, поки Трамп не стане президентом.

Також читайте: Понад 70 країн запропонували Ізраїлю і Палестині план "двох держав"


Палестинці вже різко засудили це рішення. Набіль Абу Рдайна, представник лідера палестинської автономії Махмуда Аббаса сказав, що "ми повністю засуджуємо рішення Ізраїлю схвалити будівництво".

Ізраїль вважає Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею, хоча цього не визнає практично жодна країна.


У кінці 2016 року будівельний проект був тимчасово заморожений до інавгурації Трампа. 23 грудня Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою до Ізраїлю "негайно і повністю припинити будівництво єврейських поселень на окупованих палестинських територіях, включно зі Східним Єрусалимом". Ухвалення цього документа стало можливим завдяки тому, що США, всупереч багаторічній практиці, несподівано відмовилися від права вето і лише утрималися при голосуванні. Україна була в числі країн, які підтримали документ. Після цього прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху прийняв рішення скасувати візит прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який планувався на 27-28 грудня.

МЗС України викликало посла Ізраїлю для пояснень.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики