Цензор.НЕТ

23.01.17 09:24

"Захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі", - Єльченко про програму головування України в Раді Безпеки ООН

Україна визначилася з програмою свого головування в Раді Безпеки ООН.

У ході головування України в Раді Безпеки ООН протягом лютого місяця українська делегація винесе на обговорення два тематичні питання: захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі, участь у них візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ та інших міжнародних організацій. Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, перша тема - захист об'єктів критичної інфраструктури, буде розглядатися 13 лютого.

"Тому що світ настільки технологічний, що ми навіть самі не уявляємо, що означає відключити електроенергію, наприклад, у такому місті як Нью-Йорк: це набагато складніше і небезпечніше, ніж просто не буде світла в квартирах. А тим більше, за нинішніх терористичних загроз. Фактично, це один із сегментів гібридних воєн, про які зараз багато говорять. Звичайно, ця тема дуже актуальна в першу чергу для України, але є не менш актуальною і для багатьох інших країн", - сказав Єльченко.

Також читайте: На екстреному засіданні Ради безпеки ООН "чорний день" для Алеппо не визнала тільки Росія

На ці дебати запрошені спеціальні експерти. По-перше, це представники міжнародних організацій, які, зокрема, займаються питаннями загроз у відповідних секторах економіки, як ОЗХЗ (Організація із заборони хімічної зброї), Міжнародна морська організація, Інтерпол і т.п. А по-друге, це незалежні фахівці. Наприклад, одним із них буде колишній заступник гендиректора МАГАТЕ Оллі Хейнонен. За результатами планується ухвалення спеціальної резолюції.

Друга тема - врегулювання конфліктів у Європі, пропоновані для розгляду на 21 лютого. "Як не дивно, але це питання в цілому не розглядався в рамках Ради Безпеки років 20. Останній раз, коли це було приблизно в такому ж форматі, це відбувалося під час воєн на Балканах, у розпал пост-югославських конфліктів. А це середина 90-х", - сказав посол.

За його словами, Україну найбільше в цих дебатах цікавить як працюють або не працюють механізми врегулювання конфліктів у Європі. "Для нас це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Саме в контексті того, що це європейський конфлікт, який загрожує не тільки Європі, але і всьому світу. І що він дуже далекий від врегулювання. Для інших країн, з боку майже всіх членів ЄС , також величезний інтерес до цієї теми - тому що питання європейської безпеки це не тільки НАТО. З іншого боку, буде можливість знову порушити питання так званих "заморожених конфліктів"", - сказав Єльченко.

Читайте також: "Україна вже три роки бореться з іноземною військовою агресією", - заступник глави МЗС Кислиця в Радбезі ООН

Він повідомив, що на цю дискусію запрошені Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Ф.Могеріні, Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії С.Курц, генеральний секретар ОБСЄ Л.Дзаньєр. Можливо, будуть ще представники інших європейських організацій, ГУАМ тощо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики