Цензор.НЕТ

23.01.17 09:52

Сьогодні відкривається зимова сесія ПАРЄ: українське питання - одне з ключових

23 січня в Страсбурзі відкривається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Вона триватиме до 27 січня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, одним із головних питань порядку денного зазначено функціонування демократичних інститутів в Україні. Обговорення українського питання заплановано на середу, 25 січня.

Доповідачами Моніторингового комітету є депутат від Іспанії Йорді Хукла і депутат від Німеччини Аксель Фішер. У доповіді, зокрема, вітається впровадження українською владою "амбітної програми реформ". Доповідачі зазначають, що ці реформи проводяться в атмосфері викликів, спричинених російською агресією на сході України та окупацією Криму.

Також читайте: Полозов виступить у ПАРЄ на захист українців, яких переслідують в окупованому Криму

Визнаючи зв'язок між Мінськом домовленостями і низкою реформ, комітет зазначає, що відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей не може бути використано як вибачення за непроведення інших реформ, які важливі для демократичної консолідації країни. Одночасно доповідачі констатують, що було досягнуто значного прогресу у зміні законодавства, необхідного для реформ. На їхню думку, зараз важливо, щоб ці законодавчі зміни були виконані і переведені в зміни в поведінці і практиці.

Також, згідно з порядком денним зимової сесії ПАРЄ, центральною темою є наступ на журналістів і свободу слова в Європі (доповідач - депутат від України Володимир Ар'єв), виклики і відповідальність онлайн-медіа та журналістики, необхідність покласти край кібернетичній дискримінації і онлайн-виступам, що містить ненависть (доповідачі - Ар'єв і Маріт Маїй).

Також читайте: Наступного тижня в ПАРЄ заслухають доповідь Моніторингового Комітету про ситуацію в Україні, - Ар'єв

Крім того, в ПАРЄ було винесено запит про проведення термінових дебатів із питання функціонування демократичних інститутів у Туреччині і ситуації в Сирії. Очікується, що до депутатів звернуться два президенти - президент Кіпру Нікос Анастасіадес і президент Румунії Клаус Йоханніс. Запрошений також виступити європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнес Хан.

Іншими важливими питаннями вказані ситуація в Лівані, виклики регіональної стабільності і європейської безпеки, гуманітарна криза в Секторі Газа.

Остаточно порядок денний буде затверджено в перший робочий день сесії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики