Цензор.НЕТ

23.01.17 10:07

Під час головування в Раді Безпеки ми поставимо питання про відкриття в Україні офісу ООН для моніторингу виконання Мінських домовленостей, - Єльченко

Головування України в Раді Безпеки ООН у лютому буде використано для вирішення українських проблем, серед яких і відкриття офісу підтримки ООН в Україні для моніторингу виконання Мінських домовленостей.

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає Цензор.НЕТ.

"Ми використовуємо всі можливості для того, щоб поставити наші питання. Наприклад, щодо першої теми - про захист критичної інфраструктури", - сказав Єльченко.

Також читайте: "Захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі", - Єльченко про програму головування України в Раді Безпеки ООН

Щодо останніх тематичних дебатів стосовно конфліктів у Європі, то "це буде прекрасний привід порушити наше питання і послухати, що думають інші".

Також ми обов'язково знову поставимо питання про відкриття в Україні офісу підтримки ООН і про більшу роль Генерального секретаря.

"Не хочу загадувати наперед, але я думаю, що в лютому у нас буде кілька можливостей для того, щоб, користуючись головуванням, спробувати ухвалити рішення Ради Безпеки щонайменше про відкриття офісу ООН в Україні. Він займатиметься моніторингом виконання Мінських домовленостей. Але це залежить не тільки від ситуації тут, а ще й від того, як піде наш переговорний процес з ОБСЄ - ми не хочемо заважати, щоб один процес накладався на інший. Тому якщо буде змога і необхідність, ми обов'язково це питання в лютому поставимо", - сказав Єльченко.

Також дивіться: Порошенко закликав Генсека ООН Гуттереша приділяти більше уваги ситуації з правами людини на окупованих територіях України. ФОТО

При цьому посол попросив не перебільшувати роль і значення саме головування цього місяця, "тому що більш важливий сам процес членства в Радбезі, а він дворічний".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики