Цензор.НЕТ

23.01.17 10:11

Голова ФДМ Білоус запропонував створити холдинг стратегічних компаній за сінгапурським сценарієм

Уряду треба закінчити роботу над стратегією управління державною власністю та вирішити, що робити з найбільш важливими компаніями.

Альтернативою приватизації може стати об'єднання в єдиний холдинг, заявив голова Фонду держмайна України Ігор Білоус.

В інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" він повідомив, що без урахування оборонного сектору стратегічно важливих державних компаній рівня "Нафтогазу", "Укрзалізниці" та "Енергоатому" в країні налічується кілька десятків. "Держава й самі компанії не готові до продажу, та й сенсу продавати сьогодні немає", - зазначив Білоус.

Наразі вони перебувають під управлінням різних міністерств, але світовий досвід доводить ефективність об'єднання в одній структурі. "Таким місцем може стати державна холдингова компанія, як це зробили в Сінгапурі, Малайзії, Швеції або Норвегії. Холдинги акумулюють у собі компанії та інвестують у бізнеси по всьому світу, їхні активи оцінюються в сотні мільярдів доларів", - розповів Білоус в інтерв'ю.

На думку голови ФДМ, створення такого холдингу в Україні дозволить запровадити сучасні стандарти корпоративного управління, розвинути пріоритетні напрями бізнесу, вийти на міжнародні ринки капіталу й отримати суттєвий прибуток.

"Одну компанію за іншою виводити на IPO на українському та зарубіжному ринках, чим ми відновимо наш фондовий ринок і створимо платформу для пенсійної реформи, тому що в нас з'являться цінні папери «блакитних фішок» із мільярдними капіталізаціями. Це приведе до великих доходів, які акумулюватимуться в спецфонді. Звідти можна фінансувати погашення кредитів МВФ і суверенних боргів, фінансувати масштабні інвестпроекти національного характеру", - пропонує Білоус.

Голова Фонду держмайна прогнозує, що надходження грошей нефіскального характеру навіть дозволить знизити податки. "10 років - і ми інша країна. Але це в далекому майбутньому. Наближаю його, як можу. І це серйозний тест для уряду, будь-якого, - чи готовий він піти цим шляхом?" - додав він.

билоус
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики