Цензор.НЕТ

23.01.17 12:18

Всі серйозні юристи кажуть, що рішення Міжнародного суду ООН за позовом до РФ буде однозначно на користь України, - Єльченко

Рішення Міжнародного Суду ООН щодо Криму буде виконано всіма національними судами. А це значить, що будуть арешти російської власності за кордоном.

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо в кінці року в повітрі витав якийсь песимізм (в Сирії щось пішло не так, почали говорити про можливе зняття санкцій з Росії, Ле Пен почала визнавати Крим російським), то зараз, здається, ситуація почала вирівнюватися. Сьогодні ситуація вже не виглядає так, що санкції знімуть, або знову про нас всі забудуть, або нас проміняють. І це надихає. Тож у нас з'являється серйозна надія", - пояснив дипломат.

У зв'язку з цим Єльченко назвав кілька фактів, які свідчать про цю позитивну динаміку: в середині грудня відбулося прийняття резолюції щодо Криму - це перший документ ООН, де Росія відкрито називається агресором і окупантом; глава Міжнародного кримінального суду зробив висновок, що ситуація в Криму є чистою агресією і підпадає під військові злочини; недавно МЗС України подав позов до Міжнародного суду ООН, в результаті чого серйозні юристи почали вже аналізувати наслідки: на відміну від резолюції Генасамблеї або навіть Ради Безпеки ООН, які не виконуються, будь-яке рішення Міжнародного Суду ООН треба буде виконувати.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Під час головування в Раді Безпеки ми поставимо питання про відкриття в Україні офісу ООН для моніторингу виконання Мінських домовленостей, - Єльченко

"Так, ми не говоримо, що рішення на користь України буде вже завтра. Так, це займе кілька років. Але всі серйозні юристи кажуть, що рішення буде однозначно на користь України - тому що є серйозна доказова база, від якої нікуди не дінешся. І друге, це рішення буде виконано всіма національними судами. А це значить, що підуть арешти російської власності за кордоном, судів, літаків. Якщо до цього додати санкції, які вже впливають на економічну ситуацію в Росії, то наслідки для Кремля будуть набагато серйознішими, ніж хтось собі там уявляє. Переконаний, що і в самій Росії вже все більше людей усвідомлюють, що не все так просто і легко як їм показують у телевізорі", - уклав Єльченко.

Нагадаємо, Україна 16 січня подала позов до Міжнародного суду ООН про порушення Росією міжнародних конвенцій з протидії фінансуванню тероризму та расової дискримінації. У МЗС України наголошують, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь у кампанії з дискримінації неросійських громад, які проживають у Криму, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики