Цензор.НЕТ

23.01.17 13:05

Щорічно в Києві реєструють від 3 до 5 випадків сказу серед тварин. Це абсолютно типова ситуація, - Рубан

У Києві щороку реєструють від 3 до 5 випадків захворювання на сказ серед тварин. При цьому за останні 20 років не було зафіксовано жодного летального випадку серед людей.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це розповів голова Держпродспоживслужби Олег Рубан, пише видання "Город Киев".

"Щороку в столиці реєструють від 3 до 5 випадків сказу серед тварин. Це абсолютно нормальна, типова ситуація для Києва. Трапляється це через те, що містяни забирають тварин зимувити до себе в квартиру", - розповів Рубан.

Він нагадав, що недавно в Дніпровському районі було зафіксовано випадок захворювання на сказ. Вірус виявився у домашньої кішки, господарі якої проживають на вул. Курнатовського. Через цей випадок на прилеглих вулицях на 60 діб було введено карантин.За словами Рубана, зміни в поведінці хворої кішки помітили її господарі. Вони звернулися до ветеринарної клініки. "Щойно після смерті кішки підтвердили сказ, в частині району було оголошено карантин. Відомо, що кішка заразилася минулого літа на відпочинку зі своїми господарями. Зараз по району проводять вакцинацію домашніх улюбленців, виловлюють бездомних тварин", - повідомив голова Держпродспоживслужби.

Він також нагадав основні симптоми, які можуть свідчити про те, що домашня тварина підхопила небезпечний вірус. "У тварини відбуваються зміни в поведінці, нехарактерні для звичайного життя. Вона схильна проявляти агресію і відмовляється від рідини (пиття). Ці симптоми мають насторожувати, слід негайно звернутися до ветлікарні", - сказав Рубан.

Також читайте: Київ оголосив карантин у Дніпровському районі через спалах сказу серед домашніх тварин

Зазначимо, що сказ - гостре особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке спричиняє нейротропний вірус. Воно характеризується важким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, за відсутності своєчасного адекватного лікування, закінчується смертю хворого.

Тривалість інкубаційного періоду захворювання залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

У людини інкубаційний період може тривати в середньому 30-90 днів, найкоротший - 7 днів.

Тяжкість клінічних проявів залежить від місця проникнення вірусу в організм, його вірулентності і дози, стану організму людини або тварини.

Передача інфекції відбувається під час укусів тваринами, ослиненні, подряпинах або пораненнях предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини.

При великій концентрації вірусу в повітрі можливий аерогенний механізм передачі.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики