Цензор.НЕТ

23.01.17 15:00

Росія не збирається виконувати резолюцію ПАРЄ і йти з Криму та Донбасу, - Ірина Геращенко

Позиція Росії свідчить, що вона не збирається виконувати резолюцію ПАРЄ і йти з окупованого Криму та Донбасу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

"Отже РФ не подала своєї делегаціїю в ПАРЄ. Це означає, що рік делегації Держдуми в сесійній залі і комітетах ПАРЄ в Страсбурзі не буде. Разом з тим, як випливає з виступу президента ПАРЄ Педро Аграмунта (а в своєму виступі він знову ні словом не обмовився про окупований Крим, агресію РФ проти України на Донбасі, а навпаки, зазначив, що Держдума відкрита до спілкування і він у діалозі з російськими депутатами), він буде робити ставку на інші формати. Педро Аграмунт запропонував провести спеціальні слухання про парламентську дипломатії в його рідний Валенсії в Іспанії. Тобто, тактика зрозуміла - ставка на інші міжпарламентські майданчики, куди будуть підтягуватися "думці", - написала вона.

Читайте також: Санкції проти Росії необхідні до повного виконання нею Мінських домовленостей і всіх міжнародних зобов'язань, - президент Естонії Кальюлайд

Разом з тим, Геращенко зазначила, що президент ПАРЄ Педро Аграмунт докладав серйозних зусиль для повернення делегації РФ у Страсбург без всяких передумов і без виконання резолюцій ПАРЄ. Однак, за її словами, в Москві зрозуміли, що більшість членів Асамблеї не підтримує таку позицію, прекрасно усвідомлюючи роль Кремля і в конфлікті на Донбасі, і у війні в Сирії, не забуваючи про крадіжку Криму.

"Для повернення російської делегації без передумов були навіть спроби змінити регламент ПАРЄ. Українська делегація стоїть на іншій позиції - потрібно поважати регламенти та правила демократичних міжнародних інститутів і організацій, а не міняти їх на догоду недбайливим країнам - членам. Цю позицію і будемо відстоювати в 2017 році", - повідомила вона.

Крім того, Геращенко додала, що "але насправді позиція РФ свідчить про одне - не збираються вони виконувати резолюцію ПАРЄ і поважати міжнародне право, не збираються йти з Криму і Донбасу. А будуть і далі тиснути на світ, щоб той закрив очі на агресію, окупацію і порушення міжнародного права".

Нагадаємо, на що на зимовій сесії ПАРЄ, яка стартувала сьогодні, українське питання буде одним з ключових.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики