Цензор.НЕТ

23.01.17 22:44

Спікер парламенту Молдови засудив ініціативи президента Додона щодо НАТО: "Бюро Альянсу в Кишиневі не загрожує нейтралітету країни"

Голова парламенту Молдови Андріан Канду відреагував на заяву глави держави Ігоря Додона про намір скасувати угоду про відкриття Бюро зі зв'язків із НАТО в Кишиневі. За словами спікера, немає причин турбуватися, що Молдова може втратити нейтралітет чи впустити іноземні війська.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Deschide.md.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Слова Додона, що Молдова повинна заплатити за газові борги Придністров'я - це відпрацювання схеми для окупованого Донбасу, - нардеп Фріз

Офіс НАТО в Кишиневі - це бюро, яке забезпечить "хорошу комунікацію між нашими військовими інститутами і цією міжнародною структурою", - заявив Канду.

"Конституція підтверджує нейтралітет Республіки Молдова. Немає жодних причин турбуватися, що нейтралітет може бути втрачений чи що в Молдову можуть прийти іноземні війська (за винятком тих, що вже розміщені в придністровському регіоні). У зв'язку з цим побоювання президента Ігоря Додона є необґрунтованими.

Офіс НАТО, відкритий у Кишиневі - це бюро, яке забезпечить кращу комунікацію між нашими військовими інститутами і цією міжнародною структурою. Це технічний офіс, який передбачає інформування та комунікацію, не більше того. Нагадаємо, що ще в комуністичний період почалася співпраця зі структурами НАТО. Наші військові почали проходити тренування в миротворчих місіях, а молдавська армія отримала лише переваги від цієї кооперації, так само як і національна безпека", - підкреслив спікер парламенту Молдови.

Нагадаємо, в інтерв'ю RussiaToday Ігор Додон заявив, що "буде працювати, щоб скасувати це рішення".

У листопаді 2016 року прем'єр-міністр РМ Павло Філіп і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг підписали в Брюсселі угоду про відкриття Бюро зі зв'язків із НАТО в Кишиневі.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Додон своими заявлениями в Москве превысил конституционные полномочия": в Молдове осудили заявления президента

Як повідомив у неділю прем'єр-міністр Філіп, Бюро почне роботу в березні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики