Цензор.НЕТ

23.01.17 23:15

Політична мета Європи - перетворення України на стабільну європейську державу, - глава МЗС Польщі

Відкриваючи Польсько-український форум партнерства, глава зовнішньополітичного відомства Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що метою Європи є перетворити Україну на стабільну європейську державу.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польша.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Результати виборів у ключових країнах Заходу навряд чи змінять ситуацію в Україні, - президент Естонії Кальюлайд

Метою форуму є розширення контактів між Польщею та Україною, серед завдань - створення стабільної платформи громадянського діалогу і зміцнення процесу наближення і примирення обох народів. Під час відкриття форуму міністр Вітольд Ващиковський звернув увагу на значення для відносин між обома країнами широкої співпраці в суспільній та економічній площині, в тому числі на рівні самоврядувань, а також обміну молоді, торгівлі та співпраці малих і середніх підприємств.

Глава МЗС нагадав, що в Польщі знайшли роботу приблизно мільйон українців. "Наша країна асоціюється українцями однозначно як приклад вдалої перебудови державного ладу", - сказав Вітольд Ващиковський. За його словами, деякі елементи історії, такі як волинська різанина, будуть викликати емоції і суперечливі оцінки ще багато років.

Також читайте: Українські військовослужбовці в Любліні відзначили День Соборності України, - Міноборони. ФОТОрепортаж

Глава зовнішньополітичного відомства заявив, що взаємини між Польщею та Україною перебувають на дуже високому рівні. "В Україну проникають дві взаємно протилежні суспільно-політичні парадигми: європейська, або західноєвропейська, і російська. Політичною метою Європи є перетворити Україну на стабільну європейську державу. Росія працює на гальмування цього процесу. У свідомості українського народу відбулася зміна, сформувалося українське суспільство, здатне на самовизначення. Цей процес відбувався, на жаль, під свист куль", - зазначив Ващиковський.

За його словами: "Ключовою для наших взаємин є співпраця на благо безпеки". Як додав міністр, конфлікт в Україні є для Польщі стратегічним викликом. За його словами, залежність європейської політики від очікування на стабілізуючу роль Росії в регіоні - це прийняття бажаного за дійсне.

Польсько-український форум партнерства налічує 20 членів, це офіційні представники різних установ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики