Цензор.НЕТ

24.01.17 07:36

Замість Януковича на допит у ГПУ приїде його захист, - адвокат Сердюк

Виклик Генпрокуратурою України (ГПУ) екс-президента Віктора Януковича на допит для ознайомлення з матеріалами порушених проти нього кримінальних справ є незаконним.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в розмові з кореспондентом ТАСС заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк, зазначивши при цьому, що захист має намір прибути в призначений час у ГПУ.

"Захист приїде за цим викликом, виконуючи процесуальні зобов'язання, і повідомить про поважні причини, які на сьогодні перешкоджають (явці Януковича особисто - прим. ТАСС)", - запевнив Сердюк.

Також читайте: ГПУ викликає Януковича на допит і для ознайомлення з матеріалами справи про держзраду на 27 і 30 січня

Він уточнив, що "стаття 138 Кримінально-процесуального кодексу України прямо передбачає можливість не з'являтися за викликом слідчого за наявності таких причин, як тривале перебування за кордоном і наявність загрози життю, яка не перестала діяти, а навпаки посилилася у зв'язку з цими політичними процесами" .

За словами адвоката, сторона захисту повторно подасть до ГПУ заяву про наявність загрози життю Януковичу. "Як таким викликом на допит, так і цілою низкою інших процесуальних правопорушень Генпрокуратура щосили заважає захисту робити свою справу", - стверджує Сердюк.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ГПУ допитала 32 свідки у справі про держзраду Януковича, - Луценко

Він уточнив, що основне грубе порушення норм Європейської конвенції з прав людини і норм Кримінально-процесуального кодексу України полягає в небажанні ГПУ отримувати у Януковича свідчення у справі. "Генпрокуратура отримала від мого клієнта повідомлення про бажання надати свідчення, таке саме повідомлення було направлено в усі судові інстанції, які розглядали процедурні моменти у цій справі. Однак як ГПУ, так і суди категорично відмовилися реалізувати право клієнта на доступ до правосуддя, тому всі подальші дії, серед яких і публікація повісток, винесення подальших рішень, є незаконними", - наполягає адвокат.

Нагадаємо, 28 листопада під час допиту Януковича у справі екс-"беркутівців" Генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в зраді.

Крім зазначених звинувачень, екс-президента Януковича Генпрокуратура підозрює в причетності до масових убивств на Євромайдані, зловживанні владою, а також у розкраданні й привласненні майна.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики