Цензор.НЕТ

24.01.17 09:30

Ситуація на Донбасі досі складна, драматична і не покращується: 3,8 млн людей потребують гуманітарної допомоги, - департамент Єврокомісії з питань гумдопомоги

Пріоритетом для Єврокомісії у 2017 році в наданні гуманітарної допомоги населенню на постраждалих унаслідок російської агресії територіях на сході України є інтеграція зусиль урядових органів і неурядових організацій.

Про це йшлося у понеділок, 23 січня, на міжнародній конференції "Людське обличчя східного конфлікту", яку прийняв Соціально-економічний комітет ЄС, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"На сьогодні ми є найбільш спроможними, ніж раніше, щоб імплементувати в Україні інтегрований підхід, який би поширювався як на підконтрольні уряду території, а також на не підконтрольні", - заявив представник департаменту Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту Жан-Луї Брувер.

Читайте також: Німеччина виділить 2,3 млн євро на продовження гуманітарних проектів на сході України

Він констатував, що гуманітарна ситуація на територіях східної України досі складна, драматична і не покращується.

За словами Брувера, пріоритетом ЄС є надання гуманітарної допомоги найбільш вразливим і нужденним верствам населення, особливо тим, які проживають уздовж лінії розмежування та на непідконтрольних, тобто тимчасово окупованих Росією, територіях на сході України.

Представник Єврокомісії нагадав, що саме Євросоюз надає Україні найбільшу гуманітарну допомогу. У 2016 році її обсяг становив 26 із половиною мільйонів євро.

Брувер повідомив, що єврокомісар із гуманітарної допомоги та реагування на кризові ситуації Христос Стиліанідес планує відвідати Україну в середині лютого, що стане черговим чітким підтвердженням пріоритетності України для гуманітарної політики ЄС.

Також читайте: Розмінування, гуманітарна допомога і підтримка об'єктів життєдіяльності, - у Донецькій ВЦА розповіли, куди спрямують австрійські гроші

Учасникам конференції нагадали трагічні наслідки російської агресії проти України. Зокрема, про те, що близько 10 тисяч українців загинуло, 22 тисячі поранено та 3 мільйони 800 тисяч людей на сході Україні потребують негайної гуманітарної допомоги.

Як наголосив учасник Платформи громадянського суспільства ЄС-Україна Анджей Адамчик, агресія на сході України була почата Росією у відповідь на європейські прагнення українців.

"Європа повинна мати особливі моральні, політичні й гуманітарні зобов'язання і почуття солідарності перед українськими громадянами", - зазначив польський громадсько-політичний діяч.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Червоний Хрест виділить 60,2 млн швейцарських франків для допомоги на Донбасі в 2017 році

Він наголосив, що для всієї Європи сьогодні є спільною відповідальністю мобілізувати міжнародні зусилля на рівні урядів, а також неурядових організацій задля пошуку і консолідації ресурсів для надання гуманітарної допомоги мільйонам нужденних українців на сході країни.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики