Цензор.НЕТ

24.01.17 09:53

Китай розмістив міжконтинентальні балістичні ракети на кордоні з РФ, - ЗМІ

Китай розмістив найдосконаліші міжконтинентальні балістичні ракети власної розробки DF-41 у північно-східній провінції Хейлунцзян, що межує з Росією.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС, про це у вівторок повідомила газета Global Times.

Як зазначає видання, фотографії новітніх ракетних комплексів було опубліковано напередодні в китайському сегменті інтернету.

"Згідно з опублікованою інформацією, фото зробили в провінції Хейлунцзян. Військові аналітики впевнені, що це, ймовірно, друга стратегічна ракетна бригада DF-41 (що надійшла у війська, - ред.) і що її розмістили в північно-східному Китаї", - наголошують у газеті.

Як зазначає Global Times, деякі ЗМІ пов'язують публікацію фотографій з інавгурацією президента США Дональда Трампа. "Як вважають вони, це може бути реакцією Пекіна на провокаційні заяви Трампа про Китай", - пише видання.

Також читайте: Лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав світ відмовитися від ядерної зброї

"США не виявляли належної поваги до збройних сил КНР", зазначає видання, а багато американських військових високопосадовців "зарозуміло висловлювали свій намір пограти м'язами". "Ядерний потенціал Китаю має бути настільки сильний, щоб жодна країна у світі не наважилася на військове зіткнення з ним за будь-яких обставин і щоб Китай міг вдарити у відповідь тим військам, які провокують його", - продовжує газета.

"Образ Китаю з або без DF-41 відрізняється в очах зовнішнього світу. У цьому полягає значення DF-41", - додає газета. "Він (ракетний комплекс) не призведе до появи "Теорії китайської загрози", а лише посилить авторитет Народно-визвольної армії Китаю", - резюмує Global Times.

Триступеневу твердопаливну МБР DF-41 (CSS-X-10 за класифікацією НАТО) розробила китайська Академія технологій ракет-носіїв. Імовірно, ракету обладнано головною частиною, яка містить від 10 до 12 ядерних блоків індивідуального наведення. За різними оцінками, максимальна дальність DF-41 становить близько 14 тис. км.

Вперше про розробку Китаєм міжконтинентальної балістичної ракети третього покоління стало відомо влітку 2014 року.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Китай передав МЗС України телекомунікаційне обладнання на 100 тис. дол.

Зазначимо, що перші китайські ракети серії "Дунфен" (Dongfeng, "Східний вітер") були фактично копіями радянських Р-2 і Р-5М. Після укладання Договору про дружбу, союз і взаємну допомогу між КНР і СРСР 14 лютого 1950 радянські фахівці активно допомагали Китаю у формуванні ракетної промисловості. Китайській стороні було надано різну технічну документацію і виробниче обладнання.

6 грудня 1957 року рішенням радянського уряду КНР було надано ліцензію на виробництво і повний комплект документації радянських оперативно-тактичних ракет Р-2. Одночасно Китаю подарували зразок ракети середньої дальності Р-5М - першої радянської ракети, здатної нести ядерний боєзаряд.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики