Цензор.НЕТ

24.01.17 09:53

Експерти зовнішньополітичної служби ЄС зафіксували 2,5 тисячі прикладів дезінформації з боку РФ, головний об'єкт нападок - Меркель

Росія може вплинути на майбутні вибори в європейських країнах.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, відповідну заяву зробив у понеділок, 23 січня, представник Європейського Союзу перед журналістами в Брюсселі, посилаючись на доповідь East StratCom Taskforce.

Документ підготував підрозділ стратегічної комунікації зовнішньополітичної служби ЄС (EEAS), який спеціалізується на Східній Європі.

За даними експертів, існує значна ймовірність того, що Москва спробує вплинути на вибори в європейських країнах в 2017 р. Так само, як це вона намагалася зробити в США. Автори доповіді вже зафіксували 2,5 тисячі прикладів дезінформації з боку Росії.

"Ведеться неймовірно масштабна, принаймні частково організована кампанія проти ЄС, і його політиків, і його принципів", - сказав виданню Spiegel Online співрозмовник із зовнішньополітичної служби ЄС. За його словами, головний об'єкт нападів російської дезинформаційній кампанії - канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel), зокрема - її політика щодо біженців і позиції щодо санкцій проти РФ.

Також читайте: Німецькі спецслужби готують доповідь про хакерські погрози з боку Росії

Джерело в EEAS назвало пропаганду "частиною державної політики" Росії і додало, що Кремль прямо контролює ЗМІ і "щодня вказує їм, про що слід писати, а про що ні". Співрозмовник також нагадав, що журналісти, які повідомляли про відсутність на сході України російських військовослужбовців і про те, що Росія є єдиною політичною силою, яка веде боротьбу з угрупованням "Ісламська держава" (ІД) в Сирії, були винагороджені за свою роботу.

Кремль має на меті заплутати ситуацію і розколоти суспільство, вказує чиновник з EEAS. Він зокрема нагадав про те, як російські ЗМІ "дуже упереджено і дезорієнтувано" повідомляли про Brexit і про президентську кампанію в Австрії та США. На підставі публікацій у великих ЗМІ неправдиву інформацію поширюють і невеликі російські медіа, а також тролі в соціальних мережах, відзначають експерти зовнішньополітичної служби ЄС.

Робота над доповіддю тривала з вересня 2015 року на замовлення урядів країн ЄС. Експертна група налічувала 11 фахівців.

Читайте також: Росія і Сербія хочуть розколоти Косово за кримським сценарієм, - президент Косова Тачі
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики