Цензор.НЕТ

24.01.17 10:13

Голова МЗС Польщі розсекретив документ 2008 року про перехід на проросійський курс: "Пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу"

Голова польського МЗС Вітольд Ващиковський розповів про підписання у 2008 році секретного документа про перехід країни до проросійського курсу.

Про це повідомляє польське агентство PAP, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Цей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич.

Також читайте: Польща посилить захист кордонів і прискорить депортацію, - голова МВС Блащак

Документ датований 4 березня 2008 року і називається "Тези про політику Польщі щодо Росії і України". Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ.

"Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", - йдеться в тексті.

Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ".

У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Політична мета Європи - перетворення України на стабільну європейську державу, - глава МЗС Польщі

За словами Ващиковського, це "було початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської", пише Польське радіо.

У документі йдеться, зокрема, що "можливості експансії Росії в політичному й економічному сенсі - а вже тим більше військовому - досить обмежені, наштовхуються на серйозні перешкоди в країнах СНД, таких як Україна чи Грузія".

"Ця записка була початком покидання проукраїнської політики на користь політики проросійської. В авторів не було жодних ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, у такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході", - заявив міністр Вітольд Ващиковський. Він додав, "саме тоді почали відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду".

"Україні не запропонували шляхів інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв'язки із Заходом, імітацію інтеграції", - додав голова МЗС Польщі.

На думку Вітольда Ващиковського, хоч записку було створено в березні 2008 року, тобто в період, коли він був віце-міністром закордонних справ і проводив переговори у справі так званого протиракетного щита, його не поінформували про цей документ. На записці є відмітка про те, що її отримали: тодішній голова МЗС Радослав Сікорський, Гражина Бернатович і Ришард Шнепф.

Як оцінює міністр Вітольд Ващиковський "записка повна брехні, фальшивих оцінок" і свідчить про те, що "було вирішено відійти від реалізації польських інтересів на Сході".

Читайте також: Путіну потрібен ворог, а Європі підтримка з боку США, - голова МЗС Польщі

Голова МЗС додав, що "автори дуже негативно оцінили ситуацію в Україні, помічаючи постсоветизм, корупцію, наявність кланів, непрозорість політичного процесу". За словами міністра Вітольда Ващиковського, в цьому багато сенсу, але всього цього не помітили в Росії. "Україну стигматизують (таврують), а Росію показують як країну, яка не загрожує, а є резервуаром сировини і хоче співпрацювати".

Голова МЗС зазначив, що "цілком фальшивим є твердження про те, що польсько-українські відносини є дрібними, заснованими на особистих стосунках, наприклад, Олександра Кваснєвського і Леоніда Кучми, це означає ігнорування, бо вже тоді ці відносини були дуже розвиненими, зокрема у військовій площині".

"У висновках є пропозиція не виходити самим поза заходи ЄС і НАТО, це, де-факто, заклик до обмеження цілей польської дипломатії шляхом пристосування її до інтересів провідних держав ЄС - Німеччини і Франції. Одночасна пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу на схід від кордону Польщі", - зауважує голова МЗС.

Також читайте: Україна і Польща мають намір домовитися про співпрацю в галузі вищої освіти, - Міносвіти

"Абсолютно фальшивим твердженням є те, що Росія не намагатиметься взяти на себе ризик зіткнення з об'єднаною Європою та Заходом, уже за кілька місяців ми мали Грузію, а тепер, уже три роки, війну в Україні", - сказав міністр Вітольд Ващиковський.

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской

польша документ о политике пророссийской
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики