Цензор.НЕТ

24.01.17 09:59

Ізоляція і популізм не вирішать світових проблем, - Меркель

Відкритість, а не популізм, ізоляціонізм і поляризація суспільства є відповіддю на проблеми, пов'язані з глобалізацією і сплеском цифрових технологій у світі, вважає канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на "Ведомости", про це вона сказала, звертаючись до ієрархів церкви у Вюрцбурзі, пише Reuters.

"І хоча деякі зараз мріють про повернення в маленький світ, ізоляція не є правильним рішенням", - сказала канцлер Німеччини.

Меркель не виключає, що зараз, через чверть століття після возз'єднання Німеччини і після закінчення холодної війни, нову історичну епоху може змінити інша. Однак в цій ситуації спроби вирішувати проблеми через популізм і поляризацію ні до чого не приведуть, впевнена вона.

"Ми повинні показати, що ми віддані основним принципам нашої держави", - сказала канцлер.

Також читайте: "Усе складеться якнайкраще, якщо ми діятимемо спільно", - Меркель виступила за пошук компромісів між ЄС і США при Трампі

Вона не назвала імені нового президента США Дональда Трампа, але її слова різко контрастували з його обіцянками поставити Америку на перше місце, вивести США з багатосторонніх торговельних угод і побудувати стіну на кордоні з Мексикою, щоб зупинити приплив нелегальних мігрантів, зазначає Reuters.

Нагадаємо, про те, що обрання 45-го президента США поклало кінець світопорядку ХХ ст., недавно заявив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. Він попередив, що світ за часів Трампа "вступить у часи турбулентності" і в цих умовах "нового глобального безладу" такий стан справ може мати негативні наслідки, "на кону стоїть багато". При цьому керівник МЗС заявив про інтерес Берліна до підтримки контактів з Білим домом і до зміцнення рівноправного партнерства.

Читайте також: Трамп ініціював процес виходу США з транстихоокеанського партнерства

Минулої суботи Меркель заявила, що збирається шукати компроміси з адміністрацією Трампа там, де це можливо і вигідно обом сторонам, перш за все в торгівлі і в питанні про витрати на оборону і на НАТО. У листопаді, відразу після виборів, канцлер говорила про готовність тісно співпрацювати з обраним президентом на основі спільних цінностей, серед яких назвала свободу, верховенство закону, демократію і повагу до людської гідності, незалежно від расових, гендерних, релігійних ознак, сексуальної орієнтації і політичних пристрастей.

Трамп, в свою чергу, назвав політику Меркель щодо мігрантів "катастрофічною помилкою".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики